TOPlist

Google Mapy zobrazují informace o nehodách v reálném čase, služba je dostupná i v ČR

V červnu tohoto roku společnost Google oznámila, že kupuje izraelskou společnost stojící za komunitní navigační aplikací Waze. Během dvou měsíců po akvizici jsme vás mohli informovat o prvních změnách, které Google představil – integraci hlášení o nehodách v reálném čase do svých mapových podkladů do Google Map. V první vlně byla tato data dostupná pro USA, Velkou Británii, Argentinu, Brazílii, Chile, Kolumbii, Ekvádor, Francii, Německo, Mexiko, Panamu, Peru a Švýcarsko.

Dobrou zprávou je, že Google na svém Google+ profilu informoval, že od pondělí rozšiřuje počet zemí o dalších 46 států. Bohužel však nikde neuvedl informaci, o jaké země se jedná. My jsme hlášení zkusili otestovat a zdá se, že v České republice by služba měla být dostupná, alespoň nám se informace o dopravních nehodách v aplikaci Google Mapy pro Android zobrazují. Budeme rádi, pokud nám do diskuze napíšete, zda jsou informace dostupné i na Slovensku.

Autor článku Tomáš Kápl
Tomáš Kápl
Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.

Kapitoly článku