Domů » Bleskovky » Google mapy vás nově správně zařadí do silničních pruhů i v ČR

Google mapy vás nově správně zařadí do silničních pruhů i v ČR

Loni v květnu aktualizoval Google aplikaci Google Mapy pro Android a iOS a přidal do ní některé nové funkce, jako například řazení v jízdních pruzích při navigaci. Tato funkce byla zpočátku omezena pouze na území USA, Kanady a Japonska, nyní Google přidává patnáctku evropských zemí včetně České republiky. Pro uživatele na Slovensku zatím tato funkce není k dispozici.

 

Navigace s Google mapami po tuzemsku bude opět o něco jednodušší, bohužel možnost stažení mapových podkladů pro offline použití je stále omezená.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. jaja01 (neregistrovaný)

    Nejen, ze je možnost stažení offline map omezená, ono vůbec nejde bez připojení naplánovat trasu, takže je sice hezké, když si třeba oblast Rakouska, kam jedu na hory předem stáhnu, ale navigovat se tam bez dat stejně nemohu.

  2. Kamenak (neregistrovaný)

    Nevim no ale mě to šlo i dřív normálně mi řekla a ukázala na jakej pruch odpojeni vše sme tahle jezdili do prace asi to tam bylo ale ne oficiálně tak stoho dělají novinku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).