Sledujte nás na YouTube

Google mapy fungují offline už i na iOS

Google minulý měsíc aktualizoval svoji mapovou aplikaci pro Android, přičemž hlavní novinkou se stala možnost stáhnout si vybrané části map pro offline použití, a to včetně vyhledávání. Stejnou novinku nyní dostávají majitelé zařízení se systémem iOS.

   

Bohužel stahování map je stále omezeno na čtvercové oblasti, a nelze například stahovat mapy jednotlivých zemí. Dva čtverce, do nichž by se vešla Česká republika, si v telefonu vyžádají zhruba 3 GB prostoru. Offline navigování je navíc dostupné pouze pro automobily, k pěší a cyklistické navigaci je stále zapotřebí připojení k internetu. Američtí uživatelé také ocení zobrazování cen benzinu na čerpacích stanicích, u nás tato funkce není podporována.

Odkaz na App Store Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *