Domů » Bleskovky » Google mapy nově s podporou pražské MHD a plánování spojů

Google mapy nově s podporou pražské MHD a plánování spojů

Google dnes na tiskové konferenci představil novou funkci pro své mapy, která potěší všechny obyvatele a návštěvníky Prahy. Nově je totiž možné v mapách vyhledávat spoje městské hromadné dopravy, a to včetně jízdních řádů, seznamu zastávek, alternativních tras či pokročilé navigace mezi jednotlivými body.


Návrh trasy MHD v Google mapách (ukázka) 

V Google mapách tedy není nutné zadávat přesné spojení s názvy zastávek, ale jednoduše si můžete vyhledat vhodný typ dopravy do cílové pozice přímo z místa, kde se nacházíte. Google mapy vás v případě tohoto typu navigace nejprve dovedou k nejbližší stanici metra, tramvaje či autobusové zastávky, ze které vám doporučí vhodný spoj k cílové destinaci. Při sestavování si opět můžete vybrat, zda chcete použít nejkratší nebo nejrychlejší trasu, stejně tak lze navolit preferovaný typ spojení.

    

 
Plánování trasy v Google mapách na Androidu 

Po vyhledání spojení vám Google mapy nabídnou několik tras, které nejlépe odpovídají vašemu zadání. Potěšující je barevné odlišení jednotlivých linek metra. V detailu naplánované trasy vidíte seznam všech zastávek a informace o časových intervalech. Další novinkou pro telefony s Androidem je integrace pražské MHD do Google Now. Díky „chytrým kartám“ tak máte velmi dobrý přehled o tom, v kolik hodin vyrazit a jak dlouho vám naplánovaná cesta zabere. Postupně by se v nabídce měla objevit i další města (Brno, Ostrava…).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. A, Google se snaží dohnat Nokii. Ta má tyto funkce už hodně dlouho. Škoda, že pro Čr je ale zatím jen Praha :(

    Ale zajímavé je, že Google zatím nemá Brno – vím jistě, že do tý jejich databáze jim pracovníci firmy dělající pro DPMB data nahrávali.

    • Dohnat :D to má teda co dohánět, když má zatím jen Prahu :D

  2. Ladislav (neregistrovaný)

    o nokiii moc nemluv ..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).