Domů » Bleskovky » Google Mapy: Nová verze konečně umí ztlumit hlasovou navigaci během telefonního hovoru

Google Mapy: Nová verze konečně umí ztlumit hlasovou navigaci během telefonního hovoru

Google Mapy pro Android se dočkaly aktualizace na novou verzi 9.20.1, které konečně přináší možnost vypnout hlasové pokyny navigace během aktivního hovoru. Pokud tuto aplikaci při navigaci používáte, určitě se vám už někdy stalo, že vás hlasové pokyny během aktivního hovoru vyrušovaly. S tím už je ale nyní konec. V aplikaci stačí skrze nabídku Nastavení (naleznete ji v levém bočním menu) přejít do sekce Nastavení navigace a zde odškrtněte možnost Přehrávat hlas během telefonního hovoru.

Další příjemnou novinkou je možnost přidání libovolného bodu na vaši časovou osu. Tuto volbu najdete v hlavní nabídce pod položkou Vaše časová osa. Doufejme, že Google vyslyší volání uživatelů a brzy do aplikace přidá také možnost definovat vlastní průjezdní body.

GoogleMapy_scrGoogle Mapy v nové verzi

Kromě toho nová verze Google Map při navigaci zobrazuje bubliny s aktuálními ulicemi a silnicemi či místem dalšího odbočení. V návrzích úprav pro nastavená místa Domov a Práce také nově kromě adres vidíte i zajímavá místa. Je velice pravděpodobné, že tyto novinky se později objeví také ve verzi pro iOS.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments