Ochranu Googlu před škodlivými stránkami nyní do svých aplikací může implementovat kterýkoliv vývojář

Google přidal do své vývojářské sady pro bezpečné prohlížení internetu technologii, kterou používá ve svém prohlížeči Chrome. Tato funkce blokuje přístup na webové stránky, které jsou podezřelé ze stahování zavirovaných souborů do počítače bez vědomí uživatele.

 

Pokud se vám někdy stalo, že Chrome neotevřel stránku, na kterou jste se chtěli dostat a místo toho vám zobrazil upozornění o potenciální škodlivosti stránky, tak přesně tato funkce se začne rozšiřovat i do aplikací třetích stran.

Aplikace vás však pouze upozorní na možné nebezpečí, pokud budete chtít i přes to stránku navštívit, bude to na vaši vlastní zodpovědnost.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

9 komentářů

 1. mimonaut (neregistrovaný)

  spíš by mne zajímalo, jak si nainstalovat ochranu před googlem.

 2. LUK (neregistrovaný)

  Cipak, šlápl jsem ti na kuří oko? :D Co je na tom divného, že nechci mít nic společného s reklamní agenturou, co vydělává na datech lidí?

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   LUK: jsi tak hloupy, nebo jenom nevis, ze MS dela presne to same?

  • chmeldas (neregistrovaný)

   ARAKNE nedělej ze sebe chytráka. Vůbec, ale opravdu vůbec ti to nejde. Pro MS je hlavním zdrojem příjmů prodej SW. A co je stěžejním zdrojem příjmů Googlu? Reklama! Jsi tak hloupý, nebo jenom nevíš?

 3. htcjirka (neregistrovaný)

  Google je sám o sobě vir, takže ochrana bohužel nepomůže.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *