Domů » Bleskovky » Google loni zavřel dveře do Obchodu Play více než 700 tisícům aplikací

Google loni zavřel dveře do Obchodu Play více než 700 tisícům aplikací

Obchod Play je aktuálně domovem pro zhruba 3,5 milionu aplikací a her pro systém Android, a každým dnem přibývají další. Ne všechny se však do repozitáře Google dostanou.

Google oznámil, že jen v loňském roce z Obchodu Play odstranil více než 700 tisíc aplikací, což je o 70 procent více než v roce 2016. Důvodem odstranění bylo, že aplikace nesplňovaly zásady Obchodu Play, tzn. že byly podle Google:

  • Zavádějící – v tomto případě se nejčastěji jednalo o aplikace, které parazitují na slavnějších titulech, například podobností názvu, ikon, apod. Těchto aplikací loni Google zaznamenal čtvrt milionu.
  • Nevhodné – aplikace, které propagují nevhodný obsah, jako pornografie, extrémní násilí, nenávist či nelegální aktivity. Těchto aplikací Google loni odstranil desítky tisíc.
  • Potenciálně škodlivé – aplikace, které mohou obsahovat malware, tzn. že mohou fungovat jako trojské koně, zjišťovat informace, zasílat podvodné SMS, apod. Přestože je identifikace těchto aplikací složitá, díky službě Google Play Protect se podařilo počet instalací těchto aplikací ve srovnání s rokem 2016 snížit.

Google tvrdí, že 99 procent nevhodných aplikací odstranil ještě předtím, než si je stihl někdo nainstalovat. Na odhalování takových titulů využívá Google techniky založené na umělé inteligenci a strojovém učení, díky čemuž je šance, že si z Google Play stáhnete škodlivý software, až  10× nižší než u aplikací instalovaných z třetích zdrojů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments