Domů » Bleskovky » Google koupil společnost Nest Labs, která stojí za populárním chytrým termostatem

Google koupil společnost Nest Labs, která stojí za populárním chytrým termostatem

Google v pondělí oznámil uzavření dohody o nákupu společnosti Nest Labs, která stojí za chytrým termostatem Nest a jejím zakladatelem je bývalý představitel Applu Tony Fadell. Reklamní gigant za společnost zaplatí 3,2 miliardy dolarů a celá částka bude v peněžní podobě, čímž se stává pro Google druhou nejvyšší akvizicí po Motorole. CEO Googlu Larry Page na adresu Nestu prohlásil: „Tony Fadell a Matt Roger vybudovali skvělý tým, který radostně vítáme mezi námi v Googlu. Už nyní dodávají úžasné produkty, které si můžete ihned koupit. Termostat šetřící energii a požární detektor, který zajistí bezpečí vaší rodiny. Těšíme se na to, že přineseme tato povedená zařízení do více domovů ve více zemích, a naplníme tím vaše přání.“ 

 
Největší akvizice společnosti Google

Nest bude nadále ve vedení Tonyho Fadella a transakce musí ještě projít schválením regulačních úřadů, které Google očekává během několika měsíců. Reklamní gigant neoznámil další plány se společností, ale pravděpodobně ji využije jako cestu k tvorbě zařízení pro chytrou a propojenou domácnost, která společnosti poskytne cenná data. Zároveň otevře další dveře do automobilového průmyslu, jelikož Nest spolupracuje s automobilkou Mercedes-Benz.

Meet Nest Learning Thermostat
Chytrý termostat od společnosti Nest

David Podzimek

15 komentářů

 1. No potez prdel, ted Google bude nasratej i v regulatorech, lednickach, v matracich a bude vedet vsechno. Strasna predstava.

  • Tak určitě. Neměl bys zapomínat ani na to, že jeho produkty budou na trhu jediné a každý, kdo si je nepořídí, skončí v gulagu.

  • vlada (neregistrovaný)

   V lepsim pripade… :)

  • marek1: Jsme svobodna zeme, vzdy mas moznost jit zit do lesa do jeskyne nebo se prestehovat do Redmondu.

 2. To je fajn. Stát by za chvíli mohl zrušit třeba daňová přiznání – prostě by jim je mohl poslat Google už vyplněná. Bude něco, co vědět nebudou?

  • Budou vedet jen to, co jim ty sam reknes. A prestan prskat pod kazdou bleskovkou, kde se zmini Google.

  • stat by mal o chvilu zomriet kedze google ane bohate spolocnosti ptupne preberaju sluzby po nom…

 3. T.Z. (neregistrovaný)

  Ačkoliv nejsem příznivcem přehnaných konspiračních teorií. Tahle akvizice opravdu zavání…

 4. zkill (neregistrovaný)

  Možná že je to populární termostat, ale velké firmy v tomto oboru jako Honeywell se tomu jenom smějí. Tipuji že to dopadne stejně jako slavný PowerMeter.

  • „First they ignore you, then they LAUGH at you, then they fight you, then you win.“

  • Aarone: Máš naprostou pravdu! A ty sám jsi ve vztahu k Windows Phone u „then they fight you“. Bojuješ proti WP tak usilovně a přitom se poslední bod blíží…

 5. JirkaJJ (neregistrovaný)

  Ten článek psal nějakej imbecil, ne? V každé větě píše „reklamní společnost“ a to, že chce vaše data o teplotě u vás doma pro reklamní účely… lol, to je nějaká choroba… Zdá se mi, že ze Smartmanie se čímdálvíc stává klub haterů všeho, co není od skvělého Microsoftu – společnosti, která stvořila BSOD, a Nokie, společnosti ještě nedávno vyrábějící nábytek a tolaletní papír…

  • „společnosti, která stvořila BSOD“

   :D :D :D :D

   Nejlepší vtip dne.

  • mceza: Tolik se nesmej, mohla by ti zaskocit 0x767469706e61206b617365 :-)

  • David Podzimek

   V bleskovce je toto spojení dvakrát a Google je primárně reklamní společnost, jelikož z ní plyne většina příjmů, co vám na tom přijde divného?

   Data z domácnosti jsou pro účely reklamy perfektní. Reklama je byznys jako každý jiný, nemusíte v tom vidět negativní zabarvení.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).