Domů » Bleskovky » Google koupil Skybox Imaging: Za satelitní snímání zemského povrchu dá 500 milionů dolarů

Google koupil Skybox Imaging: Za satelitní snímání zemského povrchu dá 500 milionů dolarů

Pamatujete si na náš březnový článek o Google Earth s živým přenosem v reálném čase? Tehdy jsme projekt společnosti Skybox Imaging takto nazvali s trochou nadsázky, Google však patrně touží tento nápad přivést do reality a rozhodl se firmu koupit. Cena obchodu má být 500 milionů USD (asi 10 miliard korun).

 

Společnost Skybox dosud vypustila do vesmíru několik malých satelitů, poskytujích kvalitní obraz dění na Zemi ve vysokém rozlišení, přičemž pokrytí celé planety mělo zajistit celkem 24 satelitů vypuštěných do konce roku 2016. Google má s touto technologií velké plány, předně chce pravidelně aktualizovat své mapové podklady a také má zájem o poskytování aktuálních informací například při přírodních katastrofách.

 

V loňském roce představil Google projekt Loon, který zajišťuje pomocí stratosférických balonů přístup k internetu na místech s hůře dostupnou konektivitou, je možné, že k této činnosti využije i satelitů společnosti Skybox Imaging. Akvizici ale nejdříve musí schválit patřičné regulační orgány.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).