Cena:

Google I/O: Nový Nexus? Ne, raději čistá „esčtyřka“

Spekulace se potvrdily. Google na své aktuálně probíhající I/O 2013 keynote představil „nové“ referenční zařízení. Není to Nexus a není to ani úplně nový smartphone. Překvapivě jde o lehce upravený Samsung Galaxy S4. V čem tkví zmíněné úpravy? Smartphone bude obsahovat „čistý“ Android bez jakýchkoli úprav a stejně jako ostatní referenční zařízení se může vždy těšit na nejaktuálnější software s dílen Googlu. Zároveň bude mít odemknutý bootloader, což nahrává všelijakým úpravám, instalaci custom ROMs a podobně.

Na americký trh přijde za 649 USD už 26. června. Jestli se dostane i k nám a za jakou cenu se dozvíme později. A je docela dost dobře možné, že dorazí už s novým Androidem 4.3 Jelly Bean.

V souvislosti s tím se nabízí některé „šťouravé“ otázky. Bude další Nexus smartphone? Pokud ano, tak kdy? A kdo ho vyrobí? LG? Samsung? Někdo úplně jiný? Na I/0 2013 se to nejspíš nedozvíme, ale nechme se ještě překvapit.

Autor článku
Marek Hajn
Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné "everything Apple" nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.