Domů » Bleskovky » Google Home, Amazon Echo a Apple Siri: který asistent si lépe poradí s cizím přízvukem?

Google Home, Amazon Echo a Apple Siri: který asistent si lépe poradí s cizím přízvukem?

Není angličtina jako angličtina. Američané mají jinou výslovnost než Britové, obyvatelé ostatních zemí navíc do tohoto jazyka přimíchají ještě vlastní přízvuk. Člověk se s těmito rozdíly ještě nějakým způsobem popere, jak si ale s jednotlivými přízvuky poradí digitální hlasové asistentky?

8 People Test Their Accents on Siri, Echo and Google Home | WIRED

Na tuto otázku hledali odpověď lidé z technologického magazínu Wired a rozhodli se vyzkoušet schopnosti porozumění asistentů Google Home, Amazon Echo a Apple Siri v iPhonu. Figuranti na tato zařízení promlouvali anglicky s různým přízvukem, asistentkám byly postupně pokládány otázky typu „Kdy se narodil Benedict Cumberbatch“, přičemž asistentka buď odpověděla, nebo otázce neporozuměla.

Která z výše vyjmenovaných technologií si s jednotlivými „angličtinami“ poradila lépe? Podívejte se video, které je spíše zábavné, než vážně míněné – figurantům totiž někdy dělal problém připravenou otázku vůbec vyslovit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments