TOPlist

Google Glass už si nekoupíte: Program Explorer končí a vývoj se stěhuje k Nestu

Letos v dubnu to budou tři roky, co Google představil své chytré brýle a i když se mohlo zpočátku zdát, že se jedná o produkt, který posune mobilní technologie a virtuální realitu o míle kupředu, na k jeho masovému rozšíření prozatím nedošlo. Zřejmě to však ani nebylo cílem, neboť brýle Google Glass neopustily status testovacího zařízení a dosud byly k dispozici pouze vybraným účastníkům programu Explorer za v přepočtu více než 40 tisíc korun.

  

K 19. lednu bude program Explorer ukončen a s ním i možnost brýle získat. Pro Google Glass to ale neznamená konec, ale novou budoucnost. Vývoj se přestěhuje z experimentálních laboratoří Google X do samostatné divize, kterou povede ředitel Googlem vlastněné společnosti Nest Labs Tony Fadell, což je člověk stojící za návrhem úplně prvního iPodu od Apple. Tým Google Glass bude nadále motivovat současná šéfka Ivy Ross.

  

Za tři roky existence se brýle Google Glass dostaly do urychlovače částic v CERNu, k operačním sálům v nemocnicím, do hasičských stanic, na vrcholky hor a na spousty dalších míst, kde byly užitečné nebo sloužily pro zábavu. Přesun brýlí z experimentálních laboratoří do vlastní divize naznačuje, že projekt je již připraven opustit status testovacího zařízení a připravuje se na masovější rozšíření. Asi již bylo na čase, neboť poslední zprávy hovoří o tom, že zájem o Google Glass v řadách spotřebitelů i vývojářů má sestupnou tendenci. 

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku