Domů » Bleskovky » Google Glass už si nekoupíte: Program Explorer končí a vývoj se stěhuje k Nestu

Google Glass už si nekoupíte: Program Explorer končí a vývoj se stěhuje k Nestu

Letos v dubnu to budou tři roky, co Google představil své chytré brýle a i když se mohlo zpočátku zdát, že se jedná o produkt, který posune mobilní technologie a virtuální realitu o míle kupředu, na k jeho masovému rozšíření prozatím nedošlo. Zřejmě to však ani nebylo cílem, neboť brýle Google Glass neopustily status testovacího zařízení a dosud byly k dispozici pouze vybraným účastníkům programu Explorer za v přepočtu více než 40 tisíc korun.

  

K 19. lednu bude program Explorer ukončen a s ním i možnost brýle získat. Pro Google Glass to ale neznamená konec, ale novou budoucnost. Vývoj se přestěhuje z experimentálních laboratoří Google X do samostatné divize, kterou povede ředitel Googlem vlastněné společnosti Nest Labs Tony Fadell, což je člověk stojící za návrhem úplně prvního iPodu od Apple. Tým Google Glass bude nadále motivovat současná šéfka Ivy Ross.

  

Za tři roky existence se brýle Google Glass dostaly do urychlovače částic v CERNu, k operačním sálům v nemocnicím, do hasičských stanic, na vrcholky hor a na spousty dalších míst, kde byly užitečné nebo sloužily pro zábavu. Přesun brýlí z experimentálních laboratoří do vlastní divize naznačuje, že projekt je již připraven opustit status testovacího zařízení a připravuje se na masovější rozšíření. Asi již bylo na čase, neboť poslední zprávy hovoří o tom, že zájem o Google Glass v řadách spotřebitelů i vývojářů má sestupnou tendenci. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Martin II (neregistrovaný)

    „…k jeho masovému rozšíření prozatím nedošlo. Zřejmě to však ani nebylo cílem, neboť brýle Google Glass neopustily status testovacího zařízení …“

    Ale bolo to cieľom. Spolupráca s vychytenymi výrobcami očných rámov rozhodne nebola určená pre hasičov bojujucich s ohňom…

  2. Ja to teda spis chapu jako zakonzervovani a cekani na novou prilezitost, ktera prijde az s vylepsenim technologie…

  3. google vyckava co spravi apple :D ale ako dalsi betaprojekt prco nie, maju neswkutocne vela penazi, nech ich investuju, snad z tych 852854346346beta projektov jeden vyjde..napriklad autopilot v autach ich mapy navigacie vyhaldavanie by mohli, android je na pol ceste a tieto okuliare ani na zaciatku..ale maju peniaze nech ich minaju

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).