Domů » Bleskovky » Google Glass mají zatím daleko do použitelného produktu

Google Glass mají zatím daleko do použitelného produktu

Pracovat pro známý deník Wall Street Journal skýtá velmi zajímavé výhody. Alespoň to si mohl před pár dny říkat redaktor Spencer E. Ante, který měl tu čest si krátce vyzkoušet Google Glass přímo v akci. Dle jeho vyjádření k tomuto sofistikovanému kousku hardwaru se jedná o produkt, který v sobě skrývá obrovský potenciál. Jeho nošení je údajně velmi pohodlné a nijak člověka neobtěžuje. Velice snadné je i samotné pořizování fotografií či videa. Nicméně ani po několika minutách používání si nestačil dostatečně zvyknout na zobrazování stavových informací před pravým okem, což mělo za příčinu mírnou dezoriantaci.

Uživatelské rozhraní se zatím nachází v ranné fázi vývoje a proto nemohl vyzkoušet aplikace telefonu, textových zpráv a ani Google Maps. Jelikož se počítá s uvolněním několika kousků až v polovině příštího roku, mají vývojáři z laboratoří Google X zatím dostatek času odladit řadu nedostatků a dětských nemocí, se kterými se současné prototypy potýkají. Spoluzakladatel Googlu Sergey Brin při rozhovoru též prozradil, kterou aplikaci na Google Glass nejvíce používá a oceňuje. Tou je fotoaparát s nastavením Time-Lapse. Tu nejvíce využívá ve chvílích, kdy se věnuje svým dvěma ratolestem. Díky Google Glass se jim může naplno věnovat a zároveň pořizovat fotografie, aniž by musel v ruce držet fotoaparát či smartphone.

Google's Sergey Brin Previews New 'Google Glass'

Osobně se na Google Glass velice těším a doufám, že nebudeme nuceni čekat příliš dlouhou dobu. Zajímavá bude i reakce široké veřejnosti na podobná zařízení. V dnešní době je totiž ochrana soukromí velice ožehavým tématem a při pomyšlení na skutečnost, že vás může kdokoliv a hlavně nenápadně natáčet, nemusí každému vyhovovat. Zároveň se však můžou Google Glass stát velice mocným nástrojem při odhalování nekalých praktik, jakou je například všudypřítomná korupce. :-)

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

 1. Jean (neregistrovaný)

  Zároveň se však můžou Google Glass stát velice mocným nástrojem při odhalování nekalých praktik, jakou je například všudypřítomná korupce. :-)

  Hele máš ty kapříky ? Mám vole ale počkej .. Co to máš nad vokem ? To nic to mi jen opuchla vobroučka vod brejlí ..

 2. zitto (neregistrovaný)

  No ale na pořizovaní fotek a videí to jde :-)

  Například toto 30 minut staré…

  [odkaz]

 3. já bych v tom viděl hlavně dobré využití při bungee, nebo třeba při tandemu jako to představovali na IO, všeobecně na IO vlastně ukázali jen pár věcí, které mi přišli jako opravdu užitečné. Teď jen čekat až budou prodejné a jaká bude cena :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).