Google Glass mají zatím daleko do použitelného produktu

Pracovat pro známý deník Wall Street Journal skýtá velmi zajímavé výhody. Alespoň to si mohl před pár dny říkat redaktor Spencer E. Ante, který měl tu čest si krátce vyzkoušet Google Glass přímo v akci. Dle jeho vyjádření k tomuto sofistikovanému kousku hardwaru se jedná o produkt, který v sobě skrývá obrovský potenciál. Jeho nošení je údajně velmi pohodlné a nijak člověka neobtěžuje. Velice snadné je i samotné pořizování fotografií či videa. Nicméně ani po několika minutách používání si nestačil dostatečně zvyknout na zobrazování stavových informací před pravým okem, což mělo za příčinu mírnou dezoriantaci.

Uživatelské rozhraní se zatím nachází v ranné fázi vývoje a proto nemohl vyzkoušet aplikace telefonu, textových zpráv a ani Google Maps. Jelikož se počítá s uvolněním několika kousků až v polovině příštího roku, mají vývojáři z laboratoří Google X zatím dostatek času odladit řadu nedostatků a dětských nemocí, se kterými se současné prototypy potýkají. Spoluzakladatel Googlu Sergey Brin při rozhovoru též prozradil, kterou aplikaci na Google Glass nejvíce používá a oceňuje. Tou je fotoaparát s nastavením Time-Lapse. Tu nejvíce využívá ve chvílích, kdy se věnuje svým dvěma ratolestem. Díky Google Glass se jim může naplno věnovat a zároveň pořizovat fotografie, aniž by musel v ruce držet fotoaparát či smartphone.

Google's Sergey Brin Previews New 'Google Glass'

Osobně se na Google Glass velice těším a doufám, že nebudeme nuceni čekat příliš dlouhou dobu. Zajímavá bude i reakce široké veřejnosti na podobná zařízení. V dnešní době je totiž ochrana soukromí velice ožehavým tématem a při pomyšlení na skutečnost, že vás může kdokoliv a hlavně nenápadně natáčet, nemusí každému vyhovovat. Zároveň se však můžou Google Glass stát velice mocným nástrojem při odhalování nekalých praktik, jakou je například všudypřítomná korupce. :-)

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku