Domů » Bleskovky » Google Fotky končí s bezplatnými zálohami fotografií, zdarma bude pouze 15 GB

Google Fotky končí s bezplatnými zálohami fotografií, zdarma bude pouze 15 GB

Používáte aplikaci Google Fotky pro bezplatnou zálohu všech svých fotografií? Tak to vás nepochybně zklame následující zpráva. Google se po pěti letech od spuštění této služby rozhodl, že s bezplatnými zálohami fotografií ve vysoké kvalitě skončí a bude je nabízet pouze za poplatek. Zdarma bude pouze prvních 15 gigabajtů, poté si uživatel bude muset dokoupit dodatečný prostor v rámci služby Google One.

Google Fotky: od příštího roku končí bezplatné zálohy

Nová pravidla vstoupí v platnost 1. června příštího roku a co je důležité – nevztahují se na všechny fotografie zaslané do tohoto termínu. Své aktuální zálohy si tak ve službě Google Fotky budete moci nechat, fotografie nahrané po 1. červnu vám pak budou z úložiště ukrajovat prostor.

Google si vyhrazuje právo mazat vaše fotografie v případě, že bude váš účet déle než dva roky neaktivní, nebo budete mít po déle než dva roky překročený limit úložiště. Pro efektivní zmenšení sbírky fotografií nabídne Google v červnu 2021 nástroj, který umožní spravovat zálohy; nabídne například smazání rozmazaných fotografií nebo velkých videí.

Zdarma pouze s Pixely

Pokud si budete chtít užívat bezplatné zálohy fotografií na Google Fotky i nadále, máte jedinou možnost – zakoupit si některý ze smartphonů rodiny Google Pixel. Dříve Google u svých telefonů nabízel zálohování fotografií v původní kvalitě, tento benefit však před lety zrušil a nahradil jej zálohou fotek ve vysoké kvalitě.

Omezení bezplatného uploadu fotografií se dal od Google očekávat, přeci jen ukládání obrovských balíků dat něco stojí. Do služby Google Fotky již byly nahrány více než 4 biliony fotografií.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. jednou to přijít muselo. zlatej iCloud.

  • Zlaty Onedrive :-)

  • Zlatej iCloud? Však ten nabízí bezplatně jen 5GB :D

  • Zlatej iCloud, i kdyby byl veškerý prostor placený, že? 😀 Vy jablečníci jste moc vtipní ptáci 😀 A jsem moc rád, že tu jste, abyste mě bavili 😀

 2. Nikdy jsem nepoužíval :D
  Mám úplně v ignoru nějaké google fotky :D

  • ..jsme rádi, že jsi tak geniální a plivl jsi sem svůj bezcený názor..

  • Hrozně by mě zajímalo co ještě úplně ignorujete. Nechtěl byste se rozepsat?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).