Domů » Bleskovky » Google, Facebook a Twitter budou v Německu mazat nenávistné příspěvky

Google, Facebook a Twitter budou v Německu mazat nenávistné příspěvky

Spolu s rostoucím napětím ve světě roste i napětí na sociálních sítích, které dávají možnost komukoliv, aby se vyjádřil o čemkoliv a v podstatě jakkoliv. Příspěvky, které jsou směřované proti určitým skupinám obyvatel, si téměř vždy najdou další sympatizanty a rozpoutají vášnivou diskusi.

 

Šíření nenávistných komentářů nyní chtějí utnout tipec v Německu. Po domluvě s Facebookem, Twitterem a Googlem budou podobné příspěvky mazány do 24 hodin od nahlášení. Na to by měli dohlížet speciální týmy v každé ze společností, jak bude systém fungovat jako celek však zatím není jasné.

 

Stále se pracuje na konečné podobě a hledají se odpovědi na otázky jako je viditelnost příspěvků v jiných zemích po smazání v Německu, nebo kdo bude mít při rozhodování o osudu komentářů konečné slovo. Ani jedna ze společností se zatím k dohodě nevyjádřila, mnoho odpůrců však již nyní naráží na konflikt se svobodou slova, která by tímto ujednáním mohla být narušena.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Subscribe
Upozornit na
guest
16 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments