Google dnes v New Yorku otevře svůj první showroom

Google store NY 03

Google už delší dobu koketuje s různými pop-up obchody a nyní se konečně odhodlal i k otevření vlastní plnohodnotné prodejny. Sídlit bude ve čtvrti Chelsea v New Yorku. Hlavním sortimentem budou hardwarové produkty: smartphony Pixel, domácí elektronika Nest nebo chytré hodinky FitBit. Nebude chybět ani příslušenství od ostatních výrobců nebo vlastní kolekce oblečení s logem Google.

Prostory nové prodejny nejsou nijak velkolepé a oproti konkurenčním Apple Store obchodům jsou útulnější. Nejedná se o klasickou prodejnu, ale spíše o showroom. Místnosti jsou velmi světlé a u nábytku a vybavení dominují dřevěné materiály v kombinaci s korkem. Zásadním prvkem je také použití recyklovaných materiálů pro podlahy a většinu nábytku.

Kromě velkého výstavního prostoru jsou uvnitř i menší místnosti pro vyzkoušení různých technologií: speciální prostor pro vyzkoušení fotoaparátů smartphonů Pixel za horšího světla, místnost pro herní platformu Stadia nebo obývací pokoj s produkty Nest a tak dále.

Google store NY 02
Prostor pro vyzkoušení Google Stadia

Datum otevření nové prodejny bylo stanoveno na 17. červen a k dispozici bude také servis pro smartphony Pixel nebo podpora pro ostatní výrobky divizí Googlu. Na dotazy ohledně možného otevření dalších prodejen společnost zatím nijak nereagovala.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku