Domů » Bleskovky » Google Coach: umělá inteligence nám má plánovat sport i jídelníček

Google Coach: umělá inteligence nám má plánovat sport i jídelníček

Zařízení od Google nejsou jen o hardwaru a softwaru, jejich úplný potenciál otvírá umělá inteligence, která je obzvláště do nového Androidu Pie řádně prošpikována. Dalším odvětvím, které Google vloží do rukou umělé inteligence, má být zdraví a fitness; podle informací serveru AndroidPolice připravuje funkci, která se bude jmenovat Google Coach.

Google Coach (vyvíjený jako Project Wooden) nemá být obyčejným monitoringem sportovních aktivit, ale má uživateli pomoci být neustále aktivní. Využívat k tomu bude veškerá data, která mu poskytujete, ať už sportovní, či výživová, a na jejich základě vám díky strojovému učení a umělé inteligenci naplánuje denní režim i s ohledem na události ve vašem kalendáři.

Naplánuje sport i jídelníček

Kouč má uživateli doporučovat různé druhy cvičení, sledovat jejich průběh a doporučovat alternativy, pokud se ve vašem kalendáři nenachází pro cvičení prostor. Stejně tak má analyzovat vaši výživu a doporučovat vhodné restaurace a jídla v okolí, milovníkům vaření by pak mohl generovat týdenní stravovací plán a na něj navázaný nákupní seznam. Kromě toho má připomínat léky, které berete, či upozorňovat na dodržování pitného režimu. Aby nebyl uživatel zahlcen desítkami oznámení, mají být informace Google kouče poskytovány v rámci kumulativních notifikací.

Letos se dočkáme prvních hodinek Google Pixel. Dorazit mají hned tři modely

Uvedení Google kouče je patrně plánováno na letošní podzim, přičemž největší smysl by dávalo jeho představení se spekulovanými hodinkami Google Pixel. V budoucnu by pak mohlo dojít k rozšíření Google kouče i na další zařízení, např. na Android TV.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).