Domů » Bleskovky » Google chystá levnější Pixel. Představen má být uprostřed léta

Google chystá levnější Pixel. Představen má být uprostřed léta

Zatímco telefonu Google Nexus nabízely slušnou výbavu a perfektně odladěný a pravidelně aktualizovaný systém Android za rozumné peníze, smartphony Google Pixel jsou nabity špičkovým hardwarem, za což si nechá Google řádně zaplatit. Letos by však podle informací serveru Economic Times měl Google představit i levnější Pixel s parametry střední třídy. Má to ale háček.

Google údajně bude chtít tímto telefonem zaujmout rozvíjející se trhy, zejména Indii. Americký gigant chce do Indie přijít s kompletním portfoliem svých produktů, jako jsou Google Home, Google Wi-Fi nebo třeba PixelBook. Google v Indii nečekaně „zabodoval“ s Pixelem 2, který zaznamenal lepší prodeje než první generace, „levný“ Pixel by mohl zaujmout výrazně širší základnu uživatelů. Zda se jej dočkají i západní trhy, je v tuto chvíli nejistě. Datum představení je údajně naplánováno na červen/srpen letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments