Domů » Bleskovky » Google chystá levnější Pixel. Představen má být uprostřed léta

Google chystá levnější Pixel. Představen má být uprostřed léta

Zatímco telefonu Google Nexus nabízely slušnou výbavu a perfektně odladěný a pravidelně aktualizovaný systém Android za rozumné peníze, smartphony Google Pixel jsou nabity špičkovým hardwarem, za což si nechá Google řádně zaplatit. Letos by však podle informací serveru Economic Times měl Google představit i levnější Pixel s parametry střední třídy. Má to ale háček.

Google údajně bude chtít tímto telefonem zaujmout rozvíjející se trhy, zejména Indii. Americký gigant chce do Indie přijít s kompletním portfoliem svých produktů, jako jsou Google Home, Google Wi-Fi nebo třeba PixelBook. Google v Indii nečekaně „zabodoval“ s Pixelem 2, který zaznamenal lepší prodeje než první generace, „levný“ Pixel by mohl zaujmout výrazně širší základnu uživatelů. Zda se jej dočkají i západní trhy, je v tuto chvíli nejistě. Datum představení je údajně naplánováno na červen/srpen letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Pokud nebude mít AMOLED, tak beru.

  • Ono bude nakonec lepší koupit tu Nokii 7plus.

  • čínské telefony si nekupuju. Jsou bezpečnostní hrozbou (hlavně Huahnůj)

  • Píšu o Nokii, která má s Čínou společné jen to, že se to montuje ve Foxconnu jako Apple nebo Sony a o systém se stará u té Nokie Google. Chtěl jsi být rádoby chytrý, ale teď jsi k smíchu. Ty tomu koukám hodně rozumíš????

  • M.K. (neregistrovaný): Nestará.

  • Dosud ne, ale u novych telefonu s Android one uz ano, jak bylo řečeno na tiskovce v Barceloně.

  • uni: Stará.

  • Jakub (neregistrovaný): Max tvoje:)

  • M.K. (neregistrovaný): Ano, tedy, bude;) A to ještě jen u budoucích modelů. Já jen aby to nemátlo čtenářstvo.

  • No tak psal jsem o nokii 7 plus, ktere se to týká.

  • Čecháček hadr. Takže rádoby americkou značku pod Google ano ale Googlem certifikovanou novodobou Nokii ne?

   Ve Foxconnu se vyrábí spousta oveřených značek, Nokia je navrhovaná ve Finsku a vyráběná Foxconnem s tím, že nad outsourcingem probíhá přísná kontrola stejně jako u Apple.
   Je naprostá ignorance nazývat jí čínskou značkou.

  • Zbytečná námaha, oni někde zaslechli, že je to nějaká Čína, na kterou se pláclo logo Nokia a už jim to nikdo z tý palice nevymlátí.

  • Tuhle hovadinu s čínou tady propaguje hlavně UNI.

  • htcjirka: No kdyby jen tohle, tak by si z něj asi srandu ani nikdo nedělal. Tady jde spíš o jeho větší perly. Třeba když si myslel (a nedivil bych se, kdyby tomu stále tak bylo), že sw snižování rozlišení displaye se dělá tak, že se vypínají některé pixely, nebo že aktualizace Androidu na Nexus 5 přinese čtečku otisků prstů, nebo když tady mohutně tvrdil, že 16GB je u iPhonu víc, než 16GB u Xiaomi, atd, atd… :) Naštěstí jsem mu vše vysvětlil, jako dnes s jeho MLCD. :D Časem snad pochopí i Nokie.

  • jo, tak uni jma v hlave poradny vitr, nejlepsi je ze on tem svym blabolum fakt veri a zije v predstave ze ma skvele teoreticke znalosti ktere musi dat vsem na obdiv.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).