Domů » Bleskovky » Google Campfire: Chromebooky brzy dostanou oficiální dual boot s Windows 10

Google Campfire: Chromebooky brzy dostanou oficiální dual boot s Windows 10

Chromebooky se zřejmě mohou těšit na oficiální podporu systému Windows 10. Naznačují to indicie, které odhalili vývojáři z komunitního fóra XDA Developers. Podle nich Google pracuje na projektu s kódovým označením Campfire, což má být jakási obdoba Boot Campu od Apple.

Podle reportu bude minimálním požadavkem na spuštění Windows 10 na Chromeboocích 40 GB místa na úložišti (30 GB bude určeno právě pro Windows) a pravděpodobně i procesor od Intelu. Dříve se spekulovalo, že podpora alternativního systému bude dostupná pouze na Pixelbooku, nakonec ale zřejmě dorazí na všechny Chromebooky splňující minimální požadavky. Pro užívání Campfire prý nebude nutné používat režim pro vývojáře, povolení alternativního systému půjde jednoduchým příkazem alt_os enable.

Režim Campfire prý ještě není zcela úplný, avšak mohl by dorazit ještě letos; k jeho oficiálnímu odhalení by mohlo dojít při premiéře třetí generace Pixelů, kterou zřejmě doprovodí i nový Pixelbook.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.