Google Asistenta lze konečně rychle umlčet, klíčovou frázi už není nutné opakovat

Pokud vlastníte chytrý reproduktor s Asistentem od Googlu, jistě se vám jako nerodilým mluvčím některého z podporovaných jazyků stalo, že váš dotaz rozpoznal zcela chybně – nejednou zvládl Asistent odpovědět na jednoduchý dotaz na aktuální počasí například výčtem autoservisů v Dublinu. Pro jeho umlčení bylo až dosud nutné opakovat klíčovou frázi „Ok Google“, což bylo zdlouhavé a otravné.

Umlčet Google Home Mini můžete prostým slovem stop, bez nutnosti opakovat frázi „Hey Google“

Nyní šel Google konečně do sebe a přidal na seznam rychlých slov – tedy takových, na které Asistent reaguje i bez předchozího vyslovení klíčové fráze – pokyn stop. Po jeho vyslovení přestane Asistent s odpovídáním na váš dotaz, což v případě dlouhých a nevyžádaných odpovědí může přijít vhod.

Rychlé fráze nejsou pro Asistent žádnou novinkou. S pomocí slova stop šlo už dříve ukončit vyzvánění budíku či časovače a v rámci telefonů Pixel 6 lze využívat například slova snooze (pro odložení budíku), answer (přijmutí hovoru) nebo decline (odmítnutí hovoru). Ačkoli se může zdát, že se jedná pouze o drobnost, v běžném používání jde o velmi užitečný přídavek.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku