Domů » Bleskovky » Google, Apple a Amazon chtějí spolupracovat při vývoji chytré domácnosti

Google, Apple a Amazon chtějí spolupracovat při vývoji chytré domácnosti

Ačkoli je chytrá domácnost v současné době na vzestupu, máme i my v redakci občas v jednotlivých produktech a standardech hokej. Prakticky každá větší firma v oboru by ráda jako obecně přijímaný standard viděla ten svůj, na čemž tratí především zákazníci. Tomu je podle všeho konec. Velcí technologičtí giganti se spojili, aby trh sjednotili a přinesli na něj standard, který bude kompatibilní se všemi.

Mezi spolupracujícími firmami nechybí Google, Amazon ani Apple, kteří dohromady dominují chytré domácnosti. Společně s menšími značkami se rozhodli vsadit na propojenou domácnost skrze IP. Nový standard je vyvíjen ve spolupráci se Zigbee Aliance, která sdružuje velký počet výrobců zařízení chytré domácnosti, jako například Samsung a jeho SmartThings či IKEA.

Nový standard ulehčí život nejen samotným zákazníkům, ale také vývojářům. Ti budou moci s menší námahou a za nižší náklady programovat chytrou domácnost zároveň pro Google Assistanta, Amazon Alexu, Apple Siri či kteroukoli jinou platformu, která se zapojí. Ovoce spolupráce snad uvidíme již brzy – první výsledky bychom měli spatřit někdy v druhé polovině roku 2020.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Cerda
Uživatel
Cerda
Offline

rozhodně kvituji.. jeden protokol pro všechny výrobce usnadní výběr a následně samotné začlenění do Home smart ekosystému..

zkill
Anonym
zkill
Offline

No pokud to zastřešuje Zigbee Aliance, tak bych moc v dobrý úspěch nevěřil. Spíš místo 14 různých nekompatibilních protokolů jich budeme mít 15.

b-i-k-e-r
Anonym
b-i-k-e-r
Offline

Tak sup sup…napresrok chceme stavet, tak at do te doby vime co a jak…=)

mikjdn
Anonym
mikjdn
Offline

V dnešní době to už není (až na vyjímky) potřeba plánovat při stavbě. Není potřeba žádné vedení kabelů apod. Možná si jen připravit zásuvku pro HUB a switch, ale to je tak asi všechno.