Domů » Bleskovky » Google a Samsung si budou následujících 10 let vzájemně uznávat patenty

Google a Samsung si budou následujících 10 let vzájemně uznávat patenty

Zatímco se korejská společnost Samsung snaží urovnat své patentové spory s Applem, podařilo se jí dosáhnout dohody s firmou Google o vzájemném uznávání patentů. Ostatně obě společnosti by byly samy proti sobě, kdyby k vzájemné dohodě nedošly, vzhledem k jejich úzké spolupráci.

 

Dohoda o vzájemném uznávání patentů se týká všech současných patentů obou společností a také se bude vztahovat na návrhy podané v následujících 10 letech. Cílem této dohody je snížení počtu sporů, kterých se obě společnosti účastní, zejména pak Samsung s Applem a Google s Microsoftem. Allen Lo, náměstek generálního ředitele Google pro patenty, uzavření této spolupráce komentoval slovy: „Jsme rádi, že můžeme přistoupit na křížové uznávání patentů s našim partnerem Samsung. Tím, že společně pracujeme na dohodách, jako je tato, mohou naše společnosti snížit potenciál pro soudní spory a místo toho se zaměřit na inovace.“

 

Dá se předpokládat, že budoucí spolupráce obou společností bude zejména v mobilních technologiích na vysoké úrovni a přinese spousty zajímavých společných projektů. Budeme zvědaví, zda bude Samsung ke Googlu maximálně loajální v uvádění produktů s operačním systémem Android nebo po delší pauze představí mobilní telefon s Windows Phone, jak naznačil nedávný únik z Bluetooth certifikace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments