Sledujte nás na YouTube

Google a Samsung si budou následujících 10 let vzájemně uznávat patenty

Zatímco se korejská společnost Samsung snaží urovnat své patentové spory s Applem, podařilo se jí dosáhnout dohody s firmou Google o vzájemném uznávání patentů. Ostatně obě společnosti by byly samy proti sobě, kdyby k vzájemné dohodě nedošly, vzhledem k jejich úzké spolupráci.

 

Dohoda o vzájemném uznávání patentů se týká všech současných patentů obou společností a také se bude vztahovat na návrhy podané v následujících 10 letech. Cílem této dohody je snížení počtu sporů, kterých se obě společnosti účastní, zejména pak Samsung s Applem a Google s Microsoftem. Allen Lo, náměstek generálního ředitele Google pro patenty, uzavření této spolupráce komentoval slovy: „Jsme rádi, že můžeme přistoupit na křížové uznávání patentů s našim partnerem Samsung. Tím, že společně pracujeme na dohodách, jako je tato, mohou naše společnosti snížit potenciál pro soudní spory a místo toho se zaměřit na inovace.”

 

Dá se předpokládat, že budoucí spolupráce obou společností bude zejména v mobilních technologiích na vysoké úrovni a přinese spousty zajímavých společných projektů. Budeme zvědaví, zda bude Samsung ke Googlu maximálně loajální v uvádění produktů s operačním systémem Android nebo po delší pauze představí mobilní telefon s Windows Phone, jak naznačil nedávný únik z Bluetooth certifikace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

 1. David Podzimek (neregistrovaný)

  Samsung chce zřejmě prostředí vyčistit, mimo Googlu uzavřel dohodu i s Ericssonem [odkaz]

  Zároveň se říká, že zrušil Tizen a bude více blízko spolupracovat s Googlem.

  • Martin II (neregistrovaný)

   David: To s tym Tizenom mas asi od EM :) . Vas (smartmanie) vlastny clanok naznacuje nie co ine:

   [odkaz]

  • David Podzimek (neregistrovaný)

   Kolem Tizenu se spekulace mění každý týden, dokud nebude představen produkt a datum prodeje, nevíme nic jistě.

   Telefon s Tizenem je něco jako draci v Game of Thrones, jsou na cestě :)

 2. borix (neregistrovaný)

  Uznávání patentů? Nejde spíš o licencování uznaných patentů?

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *