Domů » Bleskovky » Google a Facebook lákají na olympiádu. Nabízejí minihru a animované logo

Google a Facebook lákají na olympiádu. Nabízejí minihru a animované logo

Letní olympijské hry v japonském Tokiu dnešním dnem oficiálně začaly. Největší sportovní akce na světě na sebe zcela přirozeně strhává velkou pozornost, a nejen proto chtějí technologičtí giganti slávu olympijského ohně trochu přiživit. Hlavní stránka vyhledávače Google je proslulá svými malovanými a animovanými logy k významným příležitostem a ani tentokrát nezůstala firma z Mountain View pozadu.

Google Doodle olympiada 1
Minihra v podání Googlu je originální a zábavná

Animované logo byste však hledali marně. Google při příležitosti olympijských her vsadil na sympatickou minihru, která svou stylizací připomíná například legendární hru Pokémon. Hra Doodle Champion Island Games je rovněž doprovázena krátkými animacemi v anime stylu, který je populární nejen v zemi vycházejícího slunce.

Ihned poté se můžete společně s kocourem Štístkem vrhnout do prozkoumávání Ostrova mistrů (Champions island), který pro vás ukrývá spoustu sportovních výzev, jako například stolní tenis, rugby nebo synchronizované plavání. Ty můžete plnit jako člen jednoho ze čtyř týmů, přičemž vaše výsledky se započítávají do globálních výsledků.

Facebook logo animation for Tokyo Olympic 2021

Také nejpopulárnější sociální síť světa Facebook si připravila jedno malé překvapení. V mobilní aplikaci místo tradičního modrého loga najdete animaci, která postupně představuje několik olympijských sportů, mezi nimi například lukostřelbu, skoky do vody či vzpírání.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Ta minihra je skvělá :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).