Android překonal hranici 1,4 miliardy aktivních zařízení

Google se na dnešní tiskové konferenci pochlubil dalším pokořeným milníkem. Podle současného CEO Sundara Pichaie Google v posledních 30 dnech zaznamenal více než 1,4 miliardy aktivních zařízení s Androidem. To je o 400 milionů více, než ve srovnání s červnem loňského roku.

Zajímavá jsou také další čísla – u Chromebooků Google registruje 30 000 nových aktivací každý den. Obchod Google Play v uplynulých 30 dnech navštívila více než miliarda uživatelů. A konečně, řešení Android for Work aktuálně používá více než 10 000 firem.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

6 komentářů

 1. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  Google slavi uspechy jak na poli smartphonu tak s Chromebooky s kterymi dominuje sektoru vzdelavani v US. Tady se ukazuje, ze jasne zacileni prinasi uspech. Gratulace! Kdo umi, umi…

  • chmeldas (neregistrovaný)

   Podle tvé logiky se dá za úspěch označit i WP. V některých státech má podíl kolem 10%. Ovšem v globálním měřítku je to někde na úrovni statistické chyby. Stejně jako Chromebooky. :D

  • uni (neregistrovaný)

   Tak ono je otázka, v jakých intencích je 30k aktivací Chromebooků zajímavé číslo. Jako absolutní v poměru nových „PC“? Co když se denně zapne milion nových PC, Chromebooky z toho mají 3%, úspěch?

   Řekněme 200k Chromebooků za týden. Apple prodal 13mega iPhonů za víkend, toho Chromebook dosáhne za rok? Úspěch?

   Jinými slovy, v čem je vlastně to číslo zajímavé? Že je tak nízké? Kdo umí, umí….

  • uni (neregistrovaný)

   Takhle, pokud není číslo moc k chlubení, je na místě „mikrostatistika“. Takový ta klasika číňan výrobce, prodávali jsme po vydání X tisíc telefonů za sekundu. Šup na zadek. Pak se sečtou čísla dohromady, jak dlouho vlastně trval ten zájem a…:)

   Tohle číslo, 30k denně zavání podobně.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Chlapi, proto take pisu o jasnem zacileni produktu.

  • uni (neregistrovaný)

   Nijak nevyplývá, jakým dílem na aktivacích se podílí vzdělávací sektor:)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *