Domů » Bleskovky » Gionee S5.1 Pro: Rekordní žiletka dostává větší displej a lepší výbavu

Gionee S5.1 Pro: Rekordní žiletka dostává větší displej a lepší výbavu

Čínská společnost Gionee se v loňském roce zapsala do Guinessovy knihy rekordů díky smartphonu Elife S5.1 o rekordní tloušťce 5,15 mm. Tento model nyní přichází znovu ve verzi Pro s několika vylepšeními. I když si ve jméně ponechává odkaz na tloušťku původního modelu, ve skutečnosti je o 1,2 mm tlustší.

  

Úhlopříčka displeje narostla na rovných 5 palců, rozlišení nicméně zůstalo na hodnotě 720 × 1 280 pixelů. Fotoaparát na přední straně dostal rozlišení 8 megapixelů, na 13 megapixelů si polepšil fotoaparát na zádech. Displej i záda telefonu kryje sklo Gorilla Glass čtvrté generace, které je na čelní straně po stranách displeje mírně zakřivené.

  

Uvnitř telefonu tepe procesor MediaTek MT6753 s osmi jádry Cortex-A53 s taktem 1,3 GHz, operační paměť povýšila na 2 GB. Kapacita vnitřního úložiště zůstala na 16 GB, přibyla však možnost rozšíření paměťovou kartou. Telefon podporuje sítě LTE, bohužel neznáme podporované frekvence. Operáční systém je Android 5.1 Lollipop.

  

Gionee S5.1 Pro půjde do prodeje v Číně za cenu okolo 1 899 juanů (7 300 Kč bez DPH), k nám by se mohl dostat (stejně jako původní model) například pod vlajkou značkek Prestigio nebo Kazam. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Marek1 (neregistrovaný)

    ty iphony jsou sexy…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).