Domů » Bleskovky » Gionee Marathon M3 s Androidem: Vytrvalostní běžec s 5 000mAh baterií

Gionee Marathon M3 s Androidem: Vytrvalostní běžec s 5 000mAh baterií

Pokud žehráte nad tím, že je váš nabušený smartphone neustále hladový jak vlk a jeho největším kamarádem je zásuvka, možná se vám bude líbit novinka, kterou představila společnost Gionee. Po donedávna nejtenčím telefonu Elife S5.1 nyní představila další rekordní kousek, který se pro změnu pyšní ultimátní kapacitou vestavěné baterie – 5 000 mAh.

  

Ta má zajistit telefonu až 32 hodin nepřetržitého hovoru v sítích 3G (51 hodin ve 2G) nebo 33denní výdrž v pohotovostním režimu. Výdrži napomůže i úsporná výpočetní jednotka, ačkoliv čtyřjádrový MediaTek MT6582 s taktem 1,3 GHz a 1 GB operační paměti nějakou základní práci odvede. Vnitřní paměť má kapacitu 8 GB, lze ji však rozšířit o dalších 128 GB paměťovou kartou microSD.

        

Veškeré dění se odehrává na 5“ IPS displeji s HD rozlišením (720 × 1280 pixelů), nad nímž sídlí čočka 2megapixelového fotoaparátu. Ten na zadní straně nabídne 8 Mpx, video ale zaznamenává pouze v HD rozlišení. Jeho útroby jsou schopné pojmout dvě karty SIM, na LTE a NFC ale musíme zapomenout, konektivitu obstarává pouze Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 a microUSB konektor s podporou USB OTG.

  

Velkokapacitní baterie se vměstnala do těla o rozměrech 144,5 × 71,4 × 10,4 mm a hmotnosti 180 gramů. Operačním systémem je Android ve verzi 4.4 KitKat zabalený do hávu nadstavby Amigo 2.0 UI. Maratonec od Gionee je určen pro indický a čínský trh, je však možné, že se do našich končin podívá pod jinou značkou jako telefony Elife. V Indii si Gionee za tento model řekne o 12 999 RS, což bez DPH činí přijatelných 4 800 Kč. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Lukáš (neregistrovaný)

    THL 5000 má rovněž 5000mAh akumulátor a přitom mnohem lepší HW parametry. V čem je tedy tento kousek podle Vás tak revoluční?

    • Tak rekordní kapacita to jistě je. Krom toho THL nevím o žádném jiném telefonu s větší kapacitou. Nicméně u toho THL bych se bál o kvalitu té baterie, když je telefon 1,5 mm hubenější, ale hlavně 40 g lehčí. A to neznačí nic dobrého. Znamená to, že baterie je u THL rozměrově menší a lehčí. A když chcete dosáhnout vysoké kapacity a nízké váhy, musíte trochu podvádět. Baterie sice má 5000 mAh, ale otázka je, jak na tom je se životností a jestli při vysokém odběru nezkolabuje. Typicky při hraní her, nebo navigaci, kde se rapidně snižuje kapacita a baterka jde do kytek třeba po hodině – tedy klidně mnohem dříve, než baterie s poloviční kapacitou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).