Domů » Bleskovky » Gionee Elife S5.1: Břitva je zase o něco ostřejší

Gionee Elife S5.1: Břitva je zase o něco ostřejší

Nebýt modelu Elife S5.5, patrně bychom o společnosti Gionee Mobile nikdy neslyšeli a to i přesto, že se jedná o jednoho z větších čínských výrobců mobilních telefonů, který však svá zařízení prodává výhradně na asijském světadíle. Vloni se však společnosti povedl perfektní marketingový tah, uzmul si s modelem Elife S5.5 prvenství v kategorii nejtenčí smartphone na světě, a rázem o něm psala většina světových médií. Aby zájem neopadl, rozhodli se v Gionee Mobile posunout hranici „tenkosti“ ještě o něco dále.

  

Na základě dřívějších úniků se očekávalo, že telefon Gionee Elife S5.1, vyvíjený pod kódovým označením GN900, zboří hranici 5 milimetrů. Nakonec se tak však nestalo, finální tloušťka těla z kovu a skla se zastavila na úctyhodných 5,15 mm. Oproti „tlustšímu“ bratříčkovi S5.5 se zmenšila i úhlopříčka AMOLED displeje, ta činí 4,8 palce, jeho rozlišení je 720 × 1280 pixelů (jemnost 306 ppi).

   

Vnitřní hardwarová výbava zahrnuje čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz a grafický čip Adreno 305. Procesoru sekunduje 1 GB operační paměti, vnitřní úložiště nabídne 16 GB, bohužel není možné jej rozšířit paměťovou kartou.

    

Hlavní fotoaparát doplněný o LED blesk pořizuje snímky v rozlišení 8 Mpx, čelní kamerka bude se svými 5 Mpx vhodná pro videotelefonii a hlavně na pořizování selfies. Kromě Wi-Fi a Bluetooth potěší podpora sítí LTE, NFC čip bychom však hledali marně. I přes extrémně tenké tělo se výrobci podařilo do útrob zařízení vměstnat baterii o kapacitě 2 100 mAh, hmotnost telefonu s půdorysnými rozměry 139,8 × 67,4 mm je 140 gramů.

    

Operačním systémem Elife S5.1 je Android 4.3 JellyBean s launcherem Amigo 2.0. Do prodeje půjde v Číně již tento měsíc ve čtyřech barvách – růžové, modré, černé a bílé. Cena ani globální dostupnost prozatím oznámeny nebyly.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. . (neregistrovaný)

    „asijském kontinentě“ – asi jste si to špatně přeložili z anglického „continent“. V češtině to je „asijský světadíl“. Kontinent je Eurasie [odkaz] . Každopádně to je základní zeměpis

    • Jakub Karásek

      Již dávno tomu, co jsem opustil brány základní školy a vydal se vstříc studiu technických oborů :) Každopádně díky za upozornění, opraveno

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).