Domů » Bleskovky » Gionee Elife E8 oficiálně: 24Mpx tabletofon schopný pořizovat 120Mpx fotografie

Gionee Elife E8 oficiálně: 24Mpx tabletofon schopný pořizovat 120Mpx fotografie

Čínská společnost Gionee dnes na konferenci v Pekignu představila svůj nový vlajkový tabletofon Elife E8, který klade důraz především na fotografii. Jedná se o zařízení s šestipalcovým AMOLED displejem o rozlišení Quad HD (1 440 × 2 560 pixelů, 490 ppi); výrobce naštěstí příliš neplýtval místem kolem displeje, takže postranní rámečky jsou sympaticky tenké a spodní bradu využívají senzorová tlačítka. Nad displejem se nachází čelní kamerka s autofokusem a rozlišením 8 megapixelů, oslnit však má fotoaparát na zadní straně telefonu.

  

Ten dostal do vínku rozlišení 24 megapixelů, díky extrapolaci je však možné z něj „vyloudit“ až 120Mpx fotografie. V tomto případě se ale jedná o softwarový trik, který však zřejmě na kvalitu nebude mít výrazný vliv, výrobce se však chlubí schopností bezztrátového zoomu, což zřejmě zajistí výřezy s oněch 120Mpx snímků. Fotoaparát Elife E8 však není jen o papírově obrovském rozlišení, ale i o optické stabilizaci, bleskurychlém ostření (0,08 – 0,2s) či dvoutónové přisvětlovací diodě. Čočka fotoaparátu je kryta safírovým sklem. Fotoaplikace nabídne rychlé spouštění do 0,8s a kromě pořizování fotografií umí natáčet 4K video.

   

Záda telefonu okupuje kromě čočky fotoaparátu i čtečka otisků prstů. Motorem Elife E8 je osmijádrový čipset MediaTek Helio X10 s taktem 2,0 GHz, kterému jsou k ruce 3 GB RAM. Fotografie, video a další obsah lze ukládat na 64GB vnitřní úložiště, které lze navíc rozšířit paměťovou kartou o dalších 128 GB. Telefon podporuje sítě LTE, bohužel prozatím nevíme, na jakých frekvencích. V tloušťce 9,6 mm se ukrývá baterie o kapacitě 3 500 mAh, operačním systémem je Android ve verzi 5.1, zahalený do nadstavby Amigo UI 3.1.

    

Gionee Elife E8 vstupuje na čínský trh za cenu 3 999 juanů (15 600 Kč bez DPH), k nám se ale zřejmě dostane pod jinou značkou, jako se tak dělo u předchozích telefonů značky Gionee. Na rumunský trh vstupuje jako Allview X2 Xtreme, k nám se může dostat například pod značkou Kazam či Prestigio.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Plyshak (neregistrovaný)

  A teď by jste se měli omluvit za tento článek [odkaz] kde jste uváděli že by se mělo jednat o kompaktní mobil s 4,6 displayem přičemž všude jinde psali že půjde o 6 palcový tabletophone !!!

  • Jakub Karásek

   Nač ta škodolibá radost? Zdroje, z nichž jsme tehdy čerpali, uváděly 4,6″, a zpráva byla psána a také označena jako spekulace.

   Pokud jsme vám způsobili nějakou újmu, tak se vám co nejsrdečněji omlouváme.

 2. Plyshak (neregistrovaný)

  Neraduji se jen poukazuji na skutečnost že všude předvídali 6 palcový display. Normálně bych si ten článek ani nepamatoval. Uložil jsem si ho jen protože jsem se těšil na konkurenci pro z3 compact ;-)

  • Jakub Karásek

   Oba zdroje, z nichž jsme čerpali, uváděli sympatičtější velikost 4,6″. Škoda, bylo by to bezpochyby velmi zajímavé zařízení

 3. Plyshak (neregistrovaný)

  Oba zdroje jeden byl svět androida a druhý tipuji taky na český web tady jsou jen dva příklady i s datumy vydáni [odkaz] nebo [odkaz] mám jich ale spoustu hodně jsem ho googlil kvůli té úhlopříčce kde jsem se díval všude psali 6 palců.Kdyby to mělo těch 4.6 palců byl by to asi dokonalý mobil.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).