Domů » Bleskovky » Gigabyte a Asus se pouští do VR: První zařízení již příští rok

Gigabyte a Asus se pouští do VR: První zařízení již příští rok

Virtuální realita bude pravděpodobně jedním z hlavních trendů roku 2016. Své brýle pro VR představila už celá řada velkých výrobců jako je například HTC, Microsoft, Razer, Steam nebo Oculus. Podle posledních informací se budou o přízeň zákazníků a hráčů ucházet další dva giganti – Gigabyte a Asus.

CEO společnosti Asus nedávno potvrdil, že během roku 2016 chystají uvést zařízení pro rozšířenou realitu. Se společností prý již dříve jednal Microsoft o výrobě levnější alternativy k brýlím HoloLens. Dá se tedy předpokládat, že budou brýle od Asusu využívat podobný koncept jako právě HoloLens, jen budou stát výrazně méně.

 
Asus možná představí levnější alternativu HoloLens

To Gigabyte na to jde trochu jinak. Dle spekulací má tento tchajwanský gigant vyvíjet zařízení pro virtuální realitu společně s firmou 3Glasses. Tato společnost má zkušenosti s vývojem a výrobou brýlí pro VR. Není ovšem jisté, zda Gigabyte neplánuje přijít s něčím zcela jiným, než s brýlemi.

Oba výrobci prý představí své první produkty během následujícího roku. Asus i Gigabyte prý doufají, že jim zařízení pro virtuální realitu pomůže k lepším prodejním číslům jejich herních notebooků. Možná se tedy v budoucnu dočkáme výhodných setů notebooku a zařízení pro VR.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments