Garmin začal prodávat dva nové modely chytrých hodinek s GPS i funkcemi pro závodění

garmin forerunner 255 955 nahled 2022

Populární výrobce navigační elektroniky doplnil řadu chytrých hodinek Forerunner o dva nové modely. V obou případech se můžeme těšit na GPS i speciální funkce pro závodění nebo závodní widget. Dražší model Forerunner 955 má také verzi Solar, která umožní nabíjení pomocí sluneční energie.

Forerunner 955 series family image

Forerunner 255

Garmin Forerunner 255 navazuje na model 245. Jedná se tedy o lehké sportovní hodinky střední třídy, které jsou k dispozici ve dvou velikostech. Kromě standardní varianty 255 s hmotností 45 gramů a průměrem 46 mm půjde do prodeje také menší verze 255S. Ta váží 32 gramů a průměr činí 41 mm. Za příplatek 1 200 Kč je pak k dispozici také speciální model Music s podporou hudebních platforem Spotify, Amazon Music a Deezer. Nové Garminy zvládnou i použití při vodních sportech až do tlaku 5 ATM. Baterie má vydržet 14 dní, v případě zapnuté GPS se ale bavíme jen o třiceti hodinách.

Závodní widget umožní sledování očekávaného výkonu i počasí v den závodu. Vícepásmová GPS zajistí přesnější záznam trasy díky možnosti přepínání sledování mezi několika frekvencemi. To oceníte především v oblastech s horším signálem. Zajímavou funkcí je také ranní zpráva, která vám ihned po probuzení naservíruje hodnocení uplynulého spánku, předpověď počasí pro daný den nebo doporučení sportovní aktivity. Z hlediska senzorové výbavy přibyl u nového Forerunneru 255 čip NFC, který umožní platby přes Garmin Pay.

Forerunner 955

Ačkoliv model 955 nedosahuje kvalit vlajkového Fenixu, stále se jedná o vyspělý produkt nabitý moderními funkcemi. Pouzdro s průměrem 47 mm má dotykový displej, který disponuje funkcí Always-On. Hmotnost je v tomto případě 52 gramů. Kromě dotykové obrazovky je možné hodinky ovládat i pomocí pěti fyzických tlačítek. Opět je zde voděodolnost do tlaku 5 ATM a výdrž baterie 15 dní (42 hodin při aktivované GPS). Speciální model Solar zajistí výdrž až 20 dní (49 hodin při zapnuté GPS).

Forerunner 955 taktéž podporují vícepásmovou GPS i monitoring HRV, zobrazování ranních zpráv nebo závodní widget. Nové měření připravenosti k tréninku bere v potaz i kvalitu spánku, délku zotavení nebo HRV. Po vzoru hodinek Fenix 7 je zde také měření výdrže.

Velkou část funkcí z levnějších 255 přebírají i 955, navíc je zde například funkce ClimbPro, která slouží především pro plánování a měření výstupů. Funkce PacePro zase pomůže s držením stálého tempa. Nově je možné do hodinek uložit až 2 tisíce skladeb.

Garmin | Forerunner 955 Series

Oba nové produkty jsou k dispozici již nyní, cenově se ale značně liší. Forerunner 255 vyjdou na 8 690 Kč včetně DPH, přičemž dražší varianta Music stojí 9 890 Kč včetně DPH. Na dražší Forerunner 955 si budete muset nachystat 14 990 Kč včetně DPH a solární verze bude stát dokonce 16 990 Kč včetně DPH.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku