Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Garmin pod palbou útoků. Ransomware dočasně omezil většinu jeho služeb

Garmin pod palbou útoků. Ransomware dočasně omezil většinu jeho služeb

Americká společnost Garmin, která je známá především díky svým outdoorovým zařízením a navigacím, čelí od minulého týdne masivním útokům na svoji infrastrukturu. Od minulého čtvrtka je omezeno fungování většiny služeb (včetně Garmin Connect), omezena byla dokonce výroba a fungování podpory. Firma se postupně začíná vracet do běžného provozu, avšak některé služby ještě běží v omezeném režimu.

garmin

Za výpadky Garminu může údajně ruská hackerská skupina Evil Corp, která využila známého ransomewaru WastedLocker. Útočníci po Garminu vyžadují výkupné ve výši 10 milionů dolarů, avšak Garmin se patrně snaží této nepříjemnosti vyhnout a zprovoznit své služby svými silami.

Z tohoto důvodu nabíhají systémy postupně, přičemž na této stránce si můžete ověřit, které služby již běží v plném, a které v omezeném režimu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments