Domů » Bleskovky » Garmin fénix5 Plus: rodina nových hodinek přináší mapy i hudbu offline

Garmin fénix5 Plus: rodina nových hodinek přináší mapy i hudbu offline

Společnost Garmin představila troje nové hodinky rodiny Fénix5 Plus. Opět se jedná o zařízení převážně pro sportovce, novinky ocení ale běžní uživatelé. V nabídce budou celkem tři modely lišící se velikostí -- fénix5S Plus mají diametr 42 mm, fénix5 Plus mají 47 mm a fénix5X Plus mají 51 mm. Všechny tři modely dostaly 1,2″ displej s rozlišením 240 × 240 pixelů a vestavěnou 16GB paměť, která se bude rozhodně hodit.

16 GB paměti pro mapy a hudbu

Novinkou u nových hodinek je možnost ukládat mapové podklady pro offline použití, popřípadě až 500 skladeb pro offline poslech bez nutnosti spárovaného telefonu. Uživatelé služeb iHeartRadio a Deezer si mohou do hodinek stahovat vlastní seznamy skladeb ze svých účtů. Součástí všech hodinek je také platební služba Garmin Pay, ta ale bohužel není v našich končinách podporována.

 

Tělo hodinek je buď ocelové, nebo titanové, displej může být krytý buď klasickým, nebo safírovým sklem. Variantně lze také do výbavy přidat snímač nasycení krve kyslíkem, což se může hodit lezcům po horách při aklimatizaci ve větších nadmořských výškách. Hodinky se nebojí ani hloubek, poskytují odolnost 10 ATM.

Vydrží přes týden

Hodiny Fénix5S Plus se pyšní výdrží na jedno nabití 7 dní, nebo 4 hodiny na GPS při poslechu hudby, Fénix5 Plus zvládnou 10 dní nebo 8 hodin při GPS a konečně Fénix5X Plus vydrží 20 dní popř. 13 hodin při zapnuté GPS.

Zaplatíte okolo 20 tisíc

Rodina hodinek Garmin fénix5 Plus se začne prodávat v následujících dnech, cena nejmenšího modelu 5S Plus je stanovena na 17 999 korun, fénix5 Plus přijde na 19 990 korun a konečně Fénix5X Plus bude stát minimálně 21 490 korun, připlácí se za safírové sklo a za snímač saturace krve. V nabídce bude spousta barevných variant.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments