Domů » Bleskovky » Garmin fénix5 Plus: rodina nových hodinek přináší mapy i hudbu offline

Garmin fénix5 Plus: rodina nových hodinek přináší mapy i hudbu offline

Společnost Garmin představila troje nové hodinky rodiny Fénix5 Plus. Opět se jedná o zařízení převážně pro sportovce, novinky ocení ale běžní uživatelé. V nabídce budou celkem tři modely lišící se velikostí – fénix5S Plus mají diametr 42 mm, fénix5 Plus mají 47 mm a fénix5X Plus mají 51 mm. Všechny tři modely dostaly 1,2″ displej s rozlišením 240 × 240 pixelů a vestavěnou 16GB paměť, která se bude rozhodně hodit.

Introducing the fēnix 5 Plus series

16 GB paměti pro mapy a hudbu

Novinkou u nových hodinek je možnost ukládat mapové podklady pro offline použití, popřípadě až 500 skladeb pro offline poslech bez nutnosti spárovaného telefonu. Uživatelé služeb iHeartRadio a Deezer si mohou do hodinek stahovat vlastní seznamy skladeb ze svých účtů. Součástí všech hodinek je také platební služba Garmin Pay, ta ale bohužel není v našich končinách podporována.

 

Tělo hodinek je buď ocelové, nebo titanové, displej může být krytý buď klasickým, nebo safírovým sklem. Variantně lze také do výbavy přidat snímač nasycení krve kyslíkem, což se může hodit lezcům po horách při aklimatizaci ve větších nadmořských výškách. Hodinky se nebojí ani hloubek, poskytují odolnost 10 ATM.

Garmin fenix 5 Plus Series: Built-in Music

Vydrží přes týden

Hodiny Fénix5S Plus se pyšní výdrží na jedno nabití 7 dní, nebo 4 hodiny na GPS při poslechu hudby, Fénix5 Plus zvládnou 10 dní nebo 8 hodin při GPS a konečně Fénix5X Plus vydrží 20 dní popř. 13 hodin při zapnuté GPS.

Garmin fenix 5 Plus Series: Preloaded Mapping

Zaplatíte okolo 20 tisíc

Rodina hodinek Garmin fénix5 Plus se začne prodávat v následujících dnech, cena nejmenšího modelu 5S Plus je stanovena na 17 999 korun, fénix5 Plus přijde na 19 990 korun a konečně Fénix5X Plus bude stát minimálně 21 490 korun, připlácí se za safírové sklo a za snímač saturace krve. V nabídce bude spousta barevných variant.

Garmin fenix 5X Plus: Pulse Ox Acclimation

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Já bych řekl, že ta cena za kukačky už je dost mimo. Uvidíme jak si povede v reálném prodeji.

  • Pri porovnani s asi nejvice propagovanymi hodinkami – Apple Watch je cena pro pomeru vybava x vykon x cena x kompatibilita celkem jasna – rozhodne mimo neni.

   U Garminu je jistota, ze i pres vyssi cenu clovek dostane skvelou kvalitu.

  • Tak i Apple dostaneš za ty peníze safír, ocel, IPx krytí;) + plnou funkcionalitu smartwatch.
   Úplně bych to nesrovnával, Garmin jasně cíli na outdoor aktivity, AW či Gear na „civil“. Garmin si moc dobře uvědomuje, že proti Apple/Samsungu nemá šanci, tak se vyhraňuje.

   Ale číst furt dokola, co je lepší a co ne…uf:)

  • „Ale číst furt dokola, co je lepší a co ne…uf:)“

   Logicky, když jablečné tím lepším nejsou.

  • htcjirka: Nejsou, mají jiné cílení:) Pointa opět nepochopena…

  • Srovnávat Apple Watch a Garmin fenix lze opravdu jen cenou. Každé to zařízení patří do jiné kategorie a tomu se podřizuje jeho nastavení, chování, firmware, vzhled a vubec všecko.

   Apple Watch jsou chytré hodinky a taková ta prodloužená ruka telefonu. Rozhodně nejde o plnohodnotné sportovní zařízení.

   Garmin fenix jsou oproti tomu primárně to sportovní zařízení s možností připojit externí snímače snad všeho co je možný snímat. A jako bonus mají i nějakou tu „chytrou“ funkci.

 2. Hlavní výhodou novějších hodinek Garmin je, že podporuji Strava live segments, takže se segmenty dají hrotit online na první pokus!

 3. Segmenty ze Strava umí i POLAR V800. Cena je jinde. Reálná funkčnost se Garminu velmí blíží. Тото je vlastní zkušenost z dlouhodobého používáni V800 a Garmin FENIX 5. V800 má pořád funkce, které Garmin nemá.

  • A vydrz POLAR V800 jsem nasel ze je max 50 hodin, coz je podstatni rozdil oproti temto Garminum. A i design se mi zda horsi nez u Fenixu.

 4. Nech zlacnejú fenix 5 a je to to mi stačí alebo počkám na apple wocky 4

 5. Nejsem si jist, zda ty čárky před nebo jsou úplně korektní… (hint-nejsou ???? ). Korektura trochu selhala.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).