Domů » Bleskovky » Garmin fēnix 5: chytré hodiny pro sportovce s vysokou výdrží i cenou

Garmin fēnix 5: chytré hodiny pro sportovce s vysokou výdrží i cenou

Společnost Garmin je podle posledních dat třetím největším výrobcem nositelné elektroniky na světě, ve třetím kvartále loňského roku dokonce prodala více hodinek než Apple. Aby si Garmin zlepšil svoji pozici, představil na veletrhu CES nástupce oblíbeného modelu Fenix 3. Nová řada fēnix 5 se skládá ze tří modelů a je určena především vyznavačům outdoorových sportů, kteří ocení dlouhou výdrž na jedno nabití, měření aktivit, zaznamenávání polohy či srdeční aktivity, voděodolnost apod.

fenix-5-family

fēnix 5

Základní model disponuje tělem o průměru 47 mm, jehož čelní stranu vyplňuje barevný kruhový displej o úhlopříčce 1,2″ displejem, rozlišením 240 × 240 px a technologií always-on. Tělo je vyrobeno z nerezové oceli, displej je krytý ochranným sklem, které lze za příplatek vyměnit za safír. Safírová edice navíc obsahuje Wi-Fi konektivitu, která základní verzi chybí. Hodinky váží 85 gramů včetně silikonového pásku a slibují voděodolnost 10 ATM.

cf-lg

Ve výbavě hodinek nechybí vestavěná GPS a GLONASS, snímač srdečního tepu, barometr, elektronický kompas či vibrační motorek. Hodinky umí upozorňovat na notifikace ze spárovaného smartphonu, ovládat hudební přehrávač, či zobrazovat mapové podklady uložené na vnitřním 64MB úložišti. Garmin fēnix 5 vydrží na jedno nabití až 2 týdny, při používání GPS 24 hodin.

Garmin fēnix 5 and fēnix 5S: Beat Yesterday All Day, Every Day

V nabídce je mnoho barevných variant, základní cena je stanovena na 599 dolarů (asi 15 300 korun bez DPH). Za safírové sklo a Wi-Fi je příplatek 250 USD (6 400 korun bez DPH), za mapové podklady 100 USD (asi 2 600 korun bez DPH), a za 160 dolarů (asi 4 100 korun bez DPH) je možné přikoupit kompatibilní hrudní pás.

fēnix 5X

Vyšší model fēnix 5X má větší tělo, velikost displeje a veškerá výbava zůstává zachována. Ve smartphonovém režimu vydrží na jedno nabití 12 dní, při používání GPS 20 hodin. fēnix 5X mají v základu safírové sklo, Wi-Fi konektivitu a vestavěné mapy, přesto stojí pouze o 100 dolarů více než základní model.

fenix-5x

fēnix 5s

Menší varianta je určena především ženám, hodinky mají v průměru 42 mm, což se projevilo na jejich celkové velikosti a také na úhlopříčce displeje, která činí 1,1 palce. Pokleslo i rozlišení na 218 × 218 pixelů, a hmotnost na 67 gramů. Z hlediska výdrže si majitelé malých zápěstí musí vystačit 8 dní ve smartphonovém režim, případně 13 hodin při používání GPS. Ceny modelu fēnix 5s jsou totožné s cenami základního modelu.

cf-lg

Dostupnost

Všechny tři varianty se dají předobjednat na webu výrobce, první dodávky by měly být vyřízeny ještě v tomto čtvrtletí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.