Domů » Bleskovky » Galaxy Z Fold S má být unikátní skládačka. Displej ohnete na obě strany

Galaxy Z Fold S má být unikátní skládačka. Displej ohnete na obě strany

Se smartphony s ohebnými displeji se budeme setkávat čím dál častěji, jenom Samsung prý pro příští rok chystá tři nové modely z rodiny Z Fold – řadový Z Fold 3, odlehčený Z Fold Lite a prémiový Z Fold S. Poslední jmenovaný by měl nabídnout jednu velmi unikátní vlastnost, kterou zatím žádný smartphone s ohebným displejem nenabídnul – zobrazovač, který se umí ohnout dovnitř i ven.

Galaxy Z Fold S: ohebným displejem dovnitř i ven

Dosud se svět ohebných zařízení dělil na dva tábory – zatímco telefony od Samsungu nebo Motorola RAZR ohýbají displej dovnitř, Huawei Mate X nebo Royole Flexpai mají ohebný panel na vnější straně. Samsung Galaxy Z Fold S by měl potěšit příznivce obou táborů, jeho kloub by měl umožnit plné obtočení o 360° podobně jako Surface Duo, namísto dvou pevných panelů by měl ale dostat jeden ohebný.

Tímto řešením by odpadla nutnost přidávat do telefonu sekundární displej – pro snazší ovládání telefonu jednou rukou by stačilo telefon složit displejem „ven“, pro přenášení a chránění displeje se zase bude více hodit systém displejem „dovnitř“. Nejtěžší pro Samsung bude vymyslet takový mechanismus kloubu, který tuto displejovou akrobacii umožní.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).