Domů » Bleskovky » Galaxy Z Fold 2 v testu odolnosti: vydrží hodně, ale na ohebný displej je třeba dávat pozor

Galaxy Z Fold 2 v testu odolnosti: vydrží hodně, ale na ohebný displej je třeba dávat pozor

Navrhnout ohebný smartphone, který ustojí i nějakou bolístku, není nic jednoduchého. Oproti tradičním telefonům musí výrobci myslet na ochranu měkkého ohebného displeje a také na strukturální pevnost kloubu. Jak se po mechanické stránce povedl Samsung Galaxy Z Fold 5G, otestoval známý youtuber JerryRigEverything.

Samsung Z Fold 2 Durability Test! - Does 2 STILL Scratch at 2?!

Oba displeje jsou možná odolnější, ale poškrábou se stejně snadno jako minule

Samsung Galaxy Z Fold 2 byl oproti první generaci vylepšen snad ve všech směrech, zejména došlo ke zvětšení vnitřního i vnějšího displeje. Kromě úhlopříček Samsung částečně změnil i složení obou displejů – vnější překrývá nové sklo Gorilla Glass Victus, vnitřní zase bylo doplněno o vrstvu ultratenkého ohebného skla. Na odolnosti vůči škrábancům a rýhám se to ale bohužel nijak neprojevilo, Victus stále kapituluje pod materiály tvrdosti 6 a vyšší, a do vnitřního displeje se snadno podepíšete pouhým nehtem. Lehce znepokojivá je čtečka otisků prstů, která má poměrně malou plochu, a pokud ji poškrábete, už se otiskem prstu nikdy nepřihlásíte.

Samsung Galaxy Z Fold 2 05
Fold 2 se skvěle hodí nejen na manažerskou práci, ale i na hraní her

Vylepšen byl i samotný kloub. Kromě toho, že jej lze zaaretovat ve dvou pozicích, je lépe chráněn proti vniknutí drobných částic. To potvrzuje i test se zeminou uzavřenou mezi obě displejové části; zatímco u loňského modelu bylo drcení písku ozubenými koly znatelně slyšet i cítit, ke kloubu „dvojky“ se zemina nedostala.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy Z Fold 2
Systém: Android 11
Rozměry: 159,2 × 128,2 × 6,9 mm (rozevřený), 159,2 × 15,7 - 16,8 × 68 mm (zavřený), Hmotnost: 282 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 865+
RAM: 12 GB LPDDR5, Interní paměť: 256 GB, Pam. karta:
Displej: Dynamic AMOLED, 6,23" + 7,7", 816 × 2260 px, 2208 × 1768 px
Hlavní fotoaparát: 12 Mpx, f/1.8, OIS, Dual Pixel, PDAF
Druhý fotoaparát: 12 Mpx, f/2.2, širokoúhlý, 123˚, Dual Pixel AF
Třetí fotoaparát: 12 Mpx, f/2.4, teleobjektiv, 2x optický zoom, OIS, PDAF , Přední kamera: 10 Mpx (dvě kamery - vnitřní a vnější), f/2.2, 4K video, fixní focus
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4500 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Samsung Galaxy Z Fold 2 odolal i pokusu o ohnutí či zlomení, takže test přežil. Jak říká protagonista videa Zack Nelson: „I když se telefon poškrábe snadněji jako čokoláda za slunečného dne a stojí víc než daně Donalda Trumpa, je rozhodně postaven extrémně dobře.“

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).