Domů » Bleskovky » Galaxy Tab Fold? Samsung chce ohýbat nejen smartphony, ale i tablety

Galaxy Tab Fold? Samsung chce ohýbat nejen smartphony, ale i tablety

Samsung pro letošní rok připravuje už třetí generaci svého ohebného smartphonu Galaxy Fold. Svůj náskok ve využívání ohebných displejů chce korejský výrobce i nadále zvyšovat, dokonce plánuje jejich využití za hranicemi smartphonů. Další metou by měl být ohebný tablet.

galaxy tab fold 4

Chystá Samsung ohebný tablet?

V polovině února letošního roku byla Samsungu schválena patentová přihláška na ohebný tablet, a to jak u patentového úřadu Spojených států (USPTO), tak i u Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO). Druhá jmenovaná organizace k tomuto patentu zveřejnila 18stránkovou dokumentaci, ve které nechybí ani spousta nákresů.

galaxy tab fold 2

Podle patentu by měl mít ohebný tablet od Samsungu proměnlivou tloušťku; v místě kloubu by měl být tlustší, poté by se měla obě jeho křídla ztenčovat. Tlustší místo má Samsung v plánu použít nejen k osazení ohýbací konstrukce, ale také k umístění nabíjecího konektoru, reproduktorů a zamykacího tlačítka. Do tenčích křídel by se tyto prvky patrně nevešly.

galaxy tab fold 3

Samsung uvažuje nad tenkými rámečky okolo displeje, pouze v místě ohybu dojde k jejich rozšíření, takže zobrazovač bude mít na dvou místech „výřez“. Do jednoho z nich je integrována selfie kamerka s bleskem, s fotoaparátem na zádech Samsung nepočítá.

Nutno podotknout, že se stále jedná pouze o obrázky z patentové přihlášky, tudíž finální produkt (pokud vůbec přijde) může ve výsledku vypadat jinak. Je však zajímavé sledovat, nad jakým dalším využitím ohebných displejů Samsung uvažuje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Ohebný tablet se mi teda líbí víc než telefon. Snad se dočkáme realného produktu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).