Galaxy Tab Fold? Samsung chce ohýbat nejen smartphony, ale i tablety

galaxy tab fold 4

Samsung pro letošní rok připravuje už třetí generaci svého ohebného smartphonu Galaxy Fold. Svůj náskok ve využívání ohebných displejů chce korejský výrobce i nadále zvyšovat, dokonce plánuje jejich využití za hranicemi smartphonů. Další metou by měl být ohebný tablet.

Chystá Samsung ohebný tablet?

V polovině února letošního roku byla Samsungu schválena patentová přihláška na ohebný tablet, a to jak u patentového úřadu Spojených států (USPTO), tak i u Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO). Druhá jmenovaná organizace k tomuto patentu zveřejnila 18stránkovou dokumentaci, ve které nechybí ani spousta nákresů.

galaxy tab fold 2

Podle patentu by měl mít ohebný tablet od Samsungu proměnlivou tloušťku; v místě kloubu by měl být tlustší, poté by se měla obě jeho křídla ztenčovat. Tlustší místo má Samsung v plánu použít nejen k osazení ohýbací konstrukce, ale také k umístění nabíjecího konektoru, reproduktorů a zamykacího tlačítka. Do tenčích křídel by se tyto prvky patrně nevešly.

galaxy tab fold 3

Samsung uvažuje nad tenkými rámečky okolo displeje, pouze v místě ohybu dojde k jejich rozšíření, takže zobrazovač bude mít na dvou místech „výřez“. Do jednoho z nich je integrována selfie kamerka s bleskem, s fotoaparátem na zádech Samsung nepočítá.

Nutno podotknout, že se stále jedná pouze o obrázky z patentové přihlášky, tudíž finální produkt (pokud vůbec přijde) může ve výsledku vypadat jinak. Je však zajímavé sledovat, nad jakým dalším využitím ohebných displejů Samsung uvažuje.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku