Galaxy S8 a S8+ budou moci brzy testovat Android Oreo

Samsung již testuje nejnovější Android 8.0 Oreo pro své úřadující vlajkové smartphony Galaxy S8 a S8+, odhalil to mimo jiné benchmark GeekBench, který již oba telefony s Oreem v testech zaznamenal.

S novým Androidem dostanou oba telefony i nový firmware, server SamMobile zachytil, že v závislosti na modelu nese jeho nejnovější verze označení G950FXXE1ZQI7, resp. G955FXXU1ZQI7. Písmeno „Z“ na konci dosud u minulých firmwarů naznačovalo věřejnou testovací verzi, která byla k vidění např. u loňské beta verze Nougatu pro Galaxy S7 a S7 edge. Je tedy pravděpodobné, že i letos Samsung spustí beta program, bohužel zatím nepadl žádný termín; Nougat pro řadu S7 byl loni dostupný v listopadu.

Recenze Samsung Galaxy S8

Jakmile telefony Oreo dostanou, budou budoucí aktualizace systému pro výrobce zařízení snazší – díky projektu Treble totiž budou moci provádět aktualizace systému a firmwaru zvlášť.Nepřehlédněte

Project Treble začíná vypadat nadějně: zbaví se Android pomalých aktualizací?

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku