Domů » Bleskovky » Galaxy S8 a S8+ budou moci brzy testovat Android Oreo

Galaxy S8 a S8+ budou moci brzy testovat Android Oreo

Samsung již testuje nejnovější Android 8.0 Oreo pro své úřadující vlajkové smartphony Galaxy S8 a S8+, odhalil to mimo jiné benchmark GeekBench, který již oba telefony s Oreem v testech zaznamenal.

S novým Androidem dostanou oba telefony i nový firmware, server SamMobile zachytil, že v závislosti na modelu nese jeho nejnovější verze označení G950FXXE1ZQI7, resp. G955FXXU1ZQI7. Písmeno „Z“ na konci dosud u minulých firmwarů naznačovalo věřejnou testovací verzi, která byla k vidění např. u loňské beta verze Nougatu pro Galaxy S7 a S7 edge. Je tedy pravděpodobné, že i letos Samsung spustí beta program, bohužel zatím nepadl žádný termín; Nougat pro řadu S7 byl loni dostupný v listopadu.

Recenze Samsung Galaxy S8

Jakmile telefony Oreo dostanou, budou budoucí aktualizace systému pro výrobce zařízení snazší – díky projektu Treble totiž budou moci provádět aktualizace systému a firmwaru zvlášť.

Project Treble začíná vypadat nadějně: zbaví se Android pomalých aktualizací?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. S8 a S8+ dostane tak do pul roku s NOTE 8 a pak tak do roku S7 a S7 Edge. Luxusni jak to jde do haje. K je Samsung partner googlu?? Myslel sem, ze to partnerstvi ma vyznam, ze trea do mesice max. dvou budu nove oreo na rade Galaxy S.

    • Včera jsem měl možnost mít XZ1 a ta už měla Android 8. Myslím, že Treble Samsung mine a pojedou v tom svém pomalém tempu. Hlavně že Note 8 stojí 27k, ale podporu má jako nějaký no name Číňan.

  2. U xperie x performance se začal testovat android 7 dřív než vyšel, nechápu proč samsung s tím přišel až teď…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).