TOPlist

Galaxy S8 Active: máme pro vás kompletní specifikace odolného Samsungu

Samsung brzy na americký trh uvede odolnou variantu svého vlajkového modelu Galaxy S8 s přídomkem Active (SM-G892A). Tato verze nabídne totožné hardwarové parametry jako klasická „es-osmička“, nicméně přijde o mírné zaoblení displeje na okrajích, a to kvůli vyztuženému krytu, který má odolat pádům; konstrukce kromě stupně krytí IP68 splňuje také vojenský standard MIL-STD 810G.

Kvůli odolné konstrukci nepatrně narostly rozměry a zvýšila se hmotnost (ze 155 gramů na 207 gramů). Příjemné navýšení budoucí majitele čeká u akumulátoru, jehož kapacita stoupla z 3000 mAh na rovné 4000 mAh.

Tip: Kompletní parametry Galaxy S8 Active najdete v našem katalogu smartphonů. Pod tímto odkazem si můžete prohlédnout srovnání parametrů s chystaným Galaxy Note 8 a klasickým Galaxy S8.

Vzhledem k tomu, že je zařízení určené výhradně pro americký trh, najdeme u něj čtyřjádrový čip Snapdragon 835 (v Evropě se klasická verze Galaxy S8 prodává s procesorem Exynos 8895). K dispozici budou dvě barevné varianty – Meteor Gray a Titanium Gold. Cena zatím oznámena nebyla.

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku