Domů » Bleskovky » Galaxy S5 LTE-A s Quad HD displejem v benchmarku: Jak si vede?

Galaxy S5 LTE-A s Quad HD displejem v benchmarku: Jak si vede?

Samsung tento týden představil vylepšený Galaxy S5 LTE-A (více informací), který se pyšní jemným Quad HD displejem, novým procesorem Snapdragon 805, 3 GB RAM a rychlejším LTE (teoretická rychlost stahování až 225 Mbps). Učitě vás bude zajímat, jak si tato novinka vedla ve výkonostním testu.

V AnTuTu Galaxy S5 LTE-A získal velmi slušných 37 382 bodů, čímž za sebou nechává veškerou konkurenci. V redakci aktuálně testujeme LG G3, který se rovněž pyšní Quad HD displejem, avšak výkon zajišťuje procesor Snapdragon 801. S variantou osazenou 3 GB RAM jsme v AnTuTu získali 34 700 bodů. Verze „gé-trojky“ se 2 GB RAM pak získala 29 812 bodů (více informací najdete v našem preview a videopohledu). Všichni ale dobře víme, že hodnoty naměřené v benchmarcích nejsou to hlavní – důležitá je především samotná optimalizace systému na použitý hardware a plynulost uživatelského prostředí.

 

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

11 komentářů

 1. loko (neregistrovaný)

  A dobře taky víme, že někteří výrobci v Benchmarcích podvádí. Jako třeba Samsung u Galaxy Note 3, a HTC u M8 ,atdatd…

  • nějaké důkazy? vím, že Samsung podváděl ale ostatní :O

  • loko (neregistrovaný)

   třeba tady

   [odkaz]

   ale stačí pohledat na netu..

  • Tony (neregistrovaný)

   Odkedy je podvádzanie keď zapneš v nastaveniach režim pre najvyšší výkon? Vo Windowse môžeš tiež zapnúť tento režim.

 2. Martin (neregistrovaný)

  I tak nic moc teda 37,5k to jsem vyděl tablet s tegra k1 a ten mněl 40k takže je vidět že snap 805 je na nic protože snap 801 má 36k

 3. Martin (neregistrovaný)

  jen o 3k od lg g3 ale o 4tis levnejsí :D

 4. fore (neregistrovaný)

  Všíchni velcí odborníci. Je prostě vidět, že procesorový výkon prakticky neroste a zrovna ten má největší podíl na výsledném číslu v benchmarku. Další je grafika – ale vzhledem k nárůstu rozlišení u těchhle kousků je rozdíl i za přítomnosti nového GPU (což je vlastně jediný rozdíl od Snap. 800 a 801 – kde se pouze trochu zvýšila dfrekvence) minimální. Ten kdo koupil telefon se Snap. 800 chybu očividně neudělal a něco přelomového (alespoň viditelně výkonnějšího) bude na trhu až příští rok, jelikož se nedá očekávat příchod 64bit řešení na podzim.

 5. add (neregistrovaný)

  Ach jo, kdyby se radši víc věnovali výdržím baterií, než novým CPU a vyšším rozlišením…

 6. Myslím že si nechám svou rootnutou S4 GT-I9506 s ubohými 35347 body v Antutu, trapným FullHD rozlišením a přiblblou výdrží dvou dnů… ;-)

 7. Boo (neregistrovaný)

  Souhlas, aby si ze Samsungu dostal to nej z jeho HW…musi se proste rootnout!

  Pro inspiraci mrknete na XDA.

  Vubec Samsungu nerozumim, proc uz konecne neudelali a nevyladili takove prostredi, ktery by bylo bezkonkurencni…..

  Musim uznat, ze v tomto je LG u G2 a ted u G3 uplne odpalilo..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).