Galaxy S5 bude představen v únoru na MWC, zřejmě se dočkáme i prémiové verze

Viceprezident a šéf oddělení designu Samsungu Dong-hoon Chang potvrdil, že očekávaná novinka Samsung Galaxy S5 bude představena na barcelonském veletrhu MWC (Mobile World Congress), který se odehraje koncem letošního února a kde nebude chybět ani naše redakce. Samsung tak chce předběhnout všechny konkurenty a nabídnout svoji vlajkovou loď v co nejrychlejším čase.

Dong-hoon Chang tuto informaci sdělil na silvestrovském večírku vrcholných představitelů firmy Samsung v Soulu, kde byl novinářům nabídnut krátký prostor pro otázky. Z jeho odpovědí ale nelze kromě data uvedení vyčíst nic konkrétního. Ze zpráv korejských zpravodajských serverů unikla informace o tom, že Samsung možná nechystá jediný špičkový model, ale rovnou dva. Zatímco očekávaný Samsung Galaxy S5 (SM-G900S) má mít kovový rám a plastové tělo, spekuluje se o luxusní variantě s názvem Galaxy F (SM-G900F), která by měla být celokovová. Hliníkový prototyp byl údajně navržen v Evropě a zaslán do Vietnamu k masové výrobě.

 

Hovořilo se také o tom, že Samsung přemýšlí v souvislosti s novými telefony o flexibilním displeji. Není ale jasné, který z výše zmíněných modelů by jím měl disponovat, jestli vůbec. S ohledem na datum představení nových modelů za necelé dva měsíce se dá předpokládat, že výrobce již musí být o použití zahnutého displeje rozhodnutý. Hardwarová výbava Galaxy S5 prozatím odhalena nebyla, takže se musíme spokojit pouze s dřívějšími spekulacemi – 5,25 palcový AMOLED displej s rozlišením 2560 x 1440, 64bitový osmijádrový procesor Samsung Exynos 6, 16 Mpx fotoaparát a operační systém Android 4.4 „KitKat“.

   
Obrázky z patentovaného designu Samsungu, bude takto vypadat Galaxy S5?

Není jasné, zdali Dong-hoon Chang odpovídal na otázky vyhýbavě, aby neprozradil příliš mnoho nebo protože je Samsung Galaxy S5 (a možná i Galaxy F) ještě ve vývoji. Jisté ale je, že představen bude koncem února buď na samotném Mobile World Congressu nebo v jeho předvečer na samostatně konané tiskové konferenci. O dalších únicích, které jistě přijdou v následujících týdnech, vás budeme informovat.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku