Galaxy S4 nabídne PHOLED displej a bezdotykové ovládání (spekulace)

Do tiskové konference Samsungu zbývá pouze pár dní a to samozřejmě vede k řadě úniků, které odhalují stále nové informace týkající se výbavy zatím nepředstaveného modelu Galaxy S4. Další spekulace se opírají o technologii použitého displeje. Už z dřívějších zpráv víme, že Galaxy S4 bude disponovat úhlopříčkou 4,99“ a rozlišením 1080 x 1920 pixelů. Nově se však vyrojily zprávy, že použitý panel již nebude typu Super AMOLED nýbrž se bude jednat o displej založený na výrobní technologii PHOLED. Ten využívá fosforeskující materiály pro červenou a zelenou barvu a fluorescenční materiály pro modrou. To má podle zdroje zajistit, že displej je až o 30 % účinnější, než obdobné LCD panely. Použití fosforeskujících materiálů má mít významný vliv na snížení spotřeby elektrické energie, což je jistě dobrá zpráva.

 Ilustrační obrázek

Podle dalších úniků bude možné Samsung Galaxy S4 ovládat za pomoci technologie Floating touch. Displej má obsahovat senzory pro detekci elektrického pole, které proudí kolem prstů uživatele. V praxi tak bude smartphone reagovat na povely už od malé vzdálenosti nad povrchem displeje. Tato technologie není ve světě mobilní elektroniky žádnou novinkou. Podobnou záležitost již nabízí Sony se svým modelem Xperia Sola. Derivace této funkce je k vidění i u tabletofonu Samsung Galaxy Note II. Zda se i tato spekulace potvrdí či nikoliv se dozvíme již ve čtvrtek 14. března, kdy Samsung hodlá světu představit svou vlajkovou loď pro letošní rok. Naše redakce u toho samozřejmě nebude chybět, a proto nás nezapomeňte sledovat.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku