TOPlist

Galaxy S23 dostává šikovné modulární příslušenství. Ocení jej fotografové a vloggeři

Fotoaparát smartphonu Samsung Galaxy S23 Ultra
  • Samsung rozvíjí ekosystém modulárního příslušenství pro smartphony Galaxy S23
  • Jako první nabízí šikovný grip a drobný stativ

Letošní vlajkové smartphony od Samsungu se pyšní kvalitní a univerzální fotovýbavou, a proto pro ně korejský gigant připravil zajímavé doplňky, které zážitek z focení a natáčení videí ještě umocní. Příslušenství je navíc modulární, takže ho lze měnit takřka za pochodu – stačí mít telefon chráněný krytem Samsung Gadget Cover, jehož záda jsou vybavená speciální paticí.

Grip 1

Prvním doplněk se jmenuje Camera Grip Stand. Jak již název napovídá, jedná se o příslušenství, díky kterému se bude telefon při focení a natáčení videí lépe držet – vytvoří totiž na zádech „hrbol“, který je na jedné straně pogumovaný, a proto přirozeně sedne do ruky. Grip navíc obsahuje vyjímatelný modul s Bluetooth konektivitou a tlačítkem spouště fotoaparátu, který lze vyjmout a používat jako dálkové ovládání.

Druhá novinka se jmenuje Slim Tripod, v tomto případě se jedná o tenký stativ, který může být permanentně připevněn na zádech telefonu. V případě potřeby z něj pak lze vysunout nožičky a stabilizovat telefon jak v poloze na výšku, tak i na šířku. Toto příslušenství může rovněž vloggerům posloužit jako grip při natáčení videí.

Cena a dostupnost

Nové doplňky zatím na českém trhu neseženete, k dispozici jsou pouze na britském e-shopu Samsungu. V tuto chvíli je dostupný pouze Slim Tripod za 34 liber (necelých tisíc korun s DPH), cenu a dostupnost Camera Grip Stand zatím neznáme. V obou případech je zapotřebí k telefonu zakoupit kryt s odnímatelným úchytem na příslušenství, který ve Velké Británii přijde na 49 liber (asi 1 300 korun s DPH), na našem trhu zatím není dostupný. Kryt je nabízen pouze pro smartphony řady Galaxy S23.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku