Galaxy S22 Ultra trápí kuriózní problém s displejem. Náprava je na cestě – SMARTmania.cz

Galaxy S22 Ultra trápí kuriózní problém s displejem. Náprava je na cestě

Samsung Galaxy S22 Ultra recenze

Oficiální zahájení prodeje Samsung Galaxy S22 Ultra je naplánováno na zítřek, ovšem vybraným šťastlivcům dorazil o pár dnů dříve. Na některé z nich ovšem čekalo nepříjemné překvapení – v horní části displeje občas za určitých okolností problikává vodorovný pruh fialové barvy.

Samsung chystá opravu

Nově objevené chyby si všimlo více majitelů: obrázky a videa fialového pruhu se začaly objevovat na diskuzních fórech a sociálních sítích. Problém se objevuje při konkrétním nastavení, a to při nejvyšším rozlišení obrazovky (WQHD) a při nastaveném přirozeném režimu obrazovky. Toto chování se pravděpodobně týká pouze modelů s čipsetem Samsung Exynos 2100, vesměs se tedy jedná o kusy prodávané v Evropě.

Samsung již tuto chybu zaevidoval a ubezpečil čerstvé majitele telefonu, že se jedná pouze o chybu v softwaru. Oprava je již hotová a má být nasazena co nejdříve, do té doby Samsung doporučuje dočasně snížit rozlišení na Full HD+.

Softwarová chyba se při daném nastavení projevila i na našem redakčním kusu, ovšem snížení rozlišení nebo změna režimu displeje pomohla situaci vyřešit. Nezbývá než čekat na slíbenou softwarovou aktualizaci.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku