Domů » Bleskovky » Galaxy S21 nebude jediná lednová vlajková loď. Xiaomi chystá pořádnou bestii

Galaxy S21 nebude jediná lednová vlajková loď. Xiaomi chystá pořádnou bestii

V půli ledna se má odehrát další Unpacked Event, na kterém Samsung představí rodinu vlajkových smartphonů Galaxy S21. Oproti minulým letům bude premiéra zhruba o měsíc uspíšena, což by mělo dát jihokorejskému gigantovi lehký náskok před konkurencí. Nyní to však vypadá, že ani soupeři nezahálí a chystají na leden překvapení.

xiaomi mi 11 koncept
Xiaomi Mi 11 na fanouškovském konceptu

Xiaomi Mi 11 má dorazit nečekaně brzy

Podle uznávaného informátora Digital Chat Station plánuje Xiaomi odhalit rodinu zařízení Mi 11 už příští měsíc. Jeho zpráva byla vydána 30. listopadu, tudíž není jasné, zda byl myšlen prosinec nebo leden.

Každopádně Samsung z tohoto oznámení nemůže mít radost, Xiaomi je (mimo jiné i díky výpadku Huawei) na vzestupu, a podle všemožných úniků to vypadá, že Mi 11 bude pořádně nabušený smartphone – spekuluje se o 120Hz Quad HD+ displeji, 50Mpx fotoaparátu a ultrarychlém 100W nabíjení. Nepochybně se také dočkáme vlajkového čipsetu Qualcomm Snapdragon 875, který bude paradoxně vyrábět právě Samsung.

Samsung a Xiaomi nejsou jediní výrobci, kteří urychlují produkci svých příštích vlajkových smartphonů, posunutou premiéru mají mít i smartphony rodiny OnePlus 9, kterých se údajně dočkáme již v březnu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Snad nikdo, kdo má zájem o Samsung nekoupí čínský mobil. Bylo to jasně vidět u předešlé vlajky od Xiaomi, kterou nikdo za 30tis nekoupil a stáhli to z EU trhu.

    • Já ano. Měl jsem posledních 10 let jen Samsungy (pro mě prostě nemělo nic lepší poměr cena/užitnost) a po tom, co jsem měl zpět asi rok na víkendové nastavování/instalace v rukách Note 8 Pro (a pak další modely), tak už bych si Samsung prostě nekoupil. Sice je s Xiaomi ze začátku opravdu hodně nastavování/čištění, ale pak to šlape a foťáky jsou také někde jinde, než konkurence za stejnou cenu (je pravda, že teď se ukazuje, že spíše je lepší, když budou používat čipy od Sony, než právě od toho Samsungu, se kterým paradoxně v tomto vcelku těsně spolupracují). Takže TEĎ rozhodně raději „čínský Samsung“, než ten pravý 🙂

  2. Tohle vypadá docela zajímavě. Jsem zvědav na ostatní parametry.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).