Domů » Bleskovky » Galaxy Note8 mění stupnici DisplayMate: prospěl s vyznamenáním

Galaxy Note8 mění stupnici DisplayMate: prospěl s vyznamenáním

Samsung displeje umí, prakticky každý rok jsou jejich telefony oceňovány redaktory serveru DisplayMate nejvyššími známkami, a ani v minulém týdnu představený Galaxy Note8 není výjimkou. Respektive výjimečný je, ale v pozitivním slova smyslu.

Redakce DisplayMate totiž poprvé v historii udělila displeji Galaxy Note8 známku A+ s tím, že se jedná o nejinovativnější a nejvýkonnější displej, který byl kdy v laboratoři testován. Hodnocení velmi dobrý nebo excelentní si vysloužil v každé testované kategorii, a to jak při práci s jasem, tak ve kvalitě samotného předneseného obrazu. Redaktoři DisplayMate u něj naměřili následující hodnoty, v nichž nemá Note8 soupeře:

  • Nejlepší nativní pokrytí barevných gamutů: 112 % pokrytí DCI-P3, případně 141% sRGB / Rec-709
  • Nejvyšší jas 1240 nitů
  • Nejvyšší kontrastní hodnocení v okolním světle
  • Nejvyšší rozlišení displeje 3K (2960 × 1440, 521 ppi)
  • Nekonečný kontrastní poměr
  • Nejnižší odrazivost obrazovky (pouze 4,6%)
  • Nejmenší změna jasu s úhlem pohledu 29%

Redakce DisplayMate nechválila jenom hardware, ale i software, například zpracování mobilního HDR nebo nastavitelnou správu barev. Zkrátka pokud chcete telefon s nejlepším displejem na trhu, nemáte jinou možnost.

Tip: Kompletní parametry Samsungu Galaxy Note8 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
44 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments