Galaxy Note8 má dostat výrazně větší úhlopříčku než jeho předchůdce

Poslední Samsung řady Note, který se u nás prodával, nesl číslovku 4. Pětka se k nám nedostala, šestku Samsung přeskočil a sedmička nadělala více škod než užitku. Zajímavé je, že všechny vyjmenované tabletofony se honosily úhlopříčkou displeje 5,7″, což se ale má s příští generací změnit.

Jelikož mají současné vlajkové smartphony Galaxy S8 a S8+ Plus displeje s úhlopříčkou 5,8, respektive 6,2″, musí jít Note logicky dál za tyto hodnoty. Podle nejnovějších informací však zase tak daleko nepůjde – úhlopříčka displeje se má zastavit na 6,3 palcích. Pochopitelně Samsung maximálně ztenčí rámečky okolo zobrazovače, aby rozměry samotného zařízení výrazně nenarostly, zda dojde i na zahnutí displeje při okrajích zatím nevíme. Počítat však můžeme se stylusem S Pen, který je u tabletofonů Galaxy Note stálicí. Úplnou novinkou v portfoliu Samsungu pak má být duální fotoaparát na zádech, i když ten údajně zažije svoji premiéru dříve v jiném modelu.Nepřehlédněte

Galaxy Note8 nemá být první Samsung s duálním fotoaparátem. Jaký model jej předběhne?

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku