Domů » Bleskovky » Galaxy Note8 má dostat výrazně větší úhlopříčku než jeho předchůdce

Galaxy Note8 má dostat výrazně větší úhlopříčku než jeho předchůdce

Poslední Samsung řady Note, který se u nás prodával, nesl číslovku 4. Pětka se k nám nedostala, šestku Samsung přeskočil a sedmička nadělala více škod než užitku. Zajímavé je, že všechny vyjmenované tabletofony se honosily úhlopříčkou displeje 5,7″, což se ale má s příští generací změnit.

samsung-galaxy-note-8-concept-images

Jelikož mají současné vlajkové smartphony Galaxy S8 a S8+ Plus displeje s úhlopříčkou 5,8, respektive 6,2″, musí jít Note logicky dál za tyto hodnoty. Podle nejnovějších informací však zase tak daleko nepůjde – úhlopříčka displeje se má zastavit na 6,3 palcích. Pochopitelně Samsung maximálně ztenčí rámečky okolo zobrazovače, aby rozměry samotného zařízení výrazně nenarostly, zda dojde i na zahnutí displeje při okrajích zatím nevíme. Počítat však můžeme se stylusem S Pen, který je u tabletofonů Galaxy Note stálicí. Úplnou novinkou v portfoliu Samsungu pak má být duální fotoaparát na zádech, i když ten údajně zažije svoji premiéru dříve v jiném modelu.

Galaxy Note8 nemá být první Samsung s duálním fotoaparátem. Jaký model jej předběhne?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Hlavně ať to má flat display a ne zahnutý po stranách, designové výstřelky at si nechají pro řadu S, Note by mělo být o funkčnosti a praktičnosti, zahnutý display a stylus je úlet…

    • No…přijde mi, že tohle jsou ale spíš jenom takové internetové vzlyky, u Note7 tu brečel snad htcjirka, ve finále byl ale Note7 velmi dobře použitelný a osobně jsem v tom neviděl problém. Ten displej je velký dostatečně, tady bude ještě větší, tak nevidím důvod, proč by ta plocha (kde by displej normálně nebyl) nemohla být po vzoru es osmiček. Hlavně ať dají tu čtečku už jinam, ta u SGS8 je fakt hrozná.

      • Já to jako vzlyky rozhodně nevnímám, přecházel jsem s Note 4 na Note 7 a pak zase nazpátek a praktičtější je pro stylus rozhodně flat bez zakřivení, jednak zakřivení snižuje užitnou plochu a pak používat stylus při vyřezávání obsahu který zasahuje zakřivení je opravdu pěkný opruz…..

  2. No otázkou je cena zda se zastaví na 25K nebo to Samsung také posune dál tak jako display :D

  3. Vďaka zakrivenému displeju a pomeru strán to vo výsledku bude mať na šírku užšiu užitočnú(plochú) plochu než ten 5,7 palcový Galaxy Note 4

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).