Domů » Bleskovky » Galaxy Note7 se v ČR znovu začne prodávat 28. října. 57 % kusů už je vyměněno za nové

Galaxy Note7 se v ČR znovu začne prodávat 28. října. 57 % kusů už je vyměněno za nové

Jihokorejský Samsung ve svém tiskovém prohlášení potvrdil, že od 19. září, tedy počátku výměnného programu, bylo za nové vyměněno již 57 procent smartphonů Galaxy Note7 užívaných v Evropě. 90 % zákazníků si přitom vyměnilo svůj Galaxy Note7 za nový a pouhá 3 procenta zvolila jiný typ smartphonu Samsung Galaxy. Výměnný program stále běží a výrobce nadále apeluje na stávající majitele Galaxy Note7 v Evropě, aby svá zařízení vypnuli a v rámci programu je neprodleně vyměnili za nová.

Na základě aktuálních čísel se předpokládá, že program bude zcela dokončen již v první polovině října. Samsung také oznámil datum zahájení prodeje Galaxy Note7 – v Evropě se smartphony začnou prodávat 28. října, podmínkou je však úplné dokončení výměnného programu.

Samsung Galaxy Note7

David Lowes, marketingový ředitel společnosti Samsung Electronics Europe situaci komentuje následovně: „Jsme velmi rádi, že naše poselství o bezpečnosti na prvním místě se k majitelům Galaxy Note7 doneslo tak rychle a že si svá zařízení ochotně a bez prodlevy vyměňují za nová. Na zajištění dodávek nových zařízení pro Evropu jsme vyvinuli značné úsilí. Majitelé nových zařízení se již nemusí obávat žádných komplikací. Chceme poděkovat našim zákazníkům za trpělivost a loajalitu k Samsungu i k samotnému Galaxy Note7. Zbývající zákazníky, kteří si ještě svá zařízení nevyměnili, chceme požádat, aby tak učinili a aby si nejlépe ještě dnes zajistili úplně nový Galaxy Note7 na naší infolince.”

Samsung ve spolupráci s dodavateli při výrobě nových Galaxy Note7 kladl velký důraz na zajištění výrobních a bezpečnostních procesů nejvyšší kvality. Samsung Europe potvrdil, že spolupráce s maloobchodními partnery, přímá komunikace se zákazníky a aktualizace softwaru měly velmi pozitivní dopad na průběh výměnného programu v minulém týdnu. Každý majitel Galaxy Note7 v Evropě dostal sérii bezpečnostních zpráv, ve kterých je Samsung požádal o výměnu jejich zařízení. Následovala aktualizace software, která omezila schopnost nabití baterie na 60 %.

Note_7

Lowes zákazníkům doporučuje, aby využili některou z možností, jak se ujistit, že vlastní nový a bezvadný telefon Galaxy Note7: „Na webu Samsung.cz si zákazníci mohou své zařízení zkontrolovat podle sériového čísla (IMEI), které zadají do příslušného textového pole. Nová zařízení jsou rovněž identifikovatelná podle zeleného indikátoru baterie a podle černého čtverečku na krabičce.“ Další informace lze získat na bezplatné infolince 800 726 786.

Pokud si tedy na Galaxy Note7 brousíte zuby, budete ještě muset vyčkat do konce tohoto měsíce, kdy se do distribuce dostanou nové kusy, u kterých již nebude hrozit vznícení akumulátoru či jeho exploze.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments