Domů » Bleskovky » Galaxy Note7 se v ČR znovu začne prodávat 28. října. 57 % kusů už je vyměněno za nové

Galaxy Note7 se v ČR znovu začne prodávat 28. října. 57 % kusů už je vyměněno za nové

Jihokorejský Samsung ve svém tiskovém prohlášení potvrdil, že od 19. září, tedy počátku výměnného programu, bylo za nové vyměněno již 57 procent smartphonů Galaxy Note7 užívaných v Evropě. 90 % zákazníků si přitom vyměnilo svůj Galaxy Note7 za nový a pouhá 3 procenta zvolila jiný typ smartphonu Samsung Galaxy. Výměnný program stále běží a výrobce nadále apeluje na stávající majitele Galaxy Note7 v Evropě, aby svá zařízení vypnuli a v rámci programu je neprodleně vyměnili za nová.

Na základě aktuálních čísel se předpokládá, že program bude zcela dokončen již v první polovině října. Samsung také oznámil datum zahájení prodeje Galaxy Note7 – v Evropě se smartphony začnou prodávat 28. října, podmínkou je však úplné dokončení výměnného programu.

Samsung Galaxy Note7

David Lowes, marketingový ředitel společnosti Samsung Electronics Europe situaci komentuje následovně: „Jsme velmi rádi, že naše poselství o bezpečnosti na prvním místě se k majitelům Galaxy Note7 doneslo tak rychle a že si svá zařízení ochotně a bez prodlevy vyměňují za nová. Na zajištění dodávek nových zařízení pro Evropu jsme vyvinuli značné úsilí. Majitelé nových zařízení se již nemusí obávat žádných komplikací. Chceme poděkovat našim zákazníkům za trpělivost a loajalitu k Samsungu i k samotnému Galaxy Note7. Zbývající zákazníky, kteří si ještě svá zařízení nevyměnili, chceme požádat, aby tak učinili a aby si nejlépe ještě dnes zajistili úplně nový Galaxy Note7 na naší infolince.”

Samsung ve spolupráci s dodavateli při výrobě nových Galaxy Note7 kladl velký důraz na zajištění výrobních a bezpečnostních procesů nejvyšší kvality. Samsung Europe potvrdil, že spolupráce s maloobchodními partnery, přímá komunikace se zákazníky a aktualizace softwaru měly velmi pozitivní dopad na průběh výměnného programu v minulém týdnu. Každý majitel Galaxy Note7 v Evropě dostal sérii bezpečnostních zpráv, ve kterých je Samsung požádal o výměnu jejich zařízení. Následovala aktualizace software, která omezila schopnost nabití baterie na 60 %.

Note_7

Lowes zákazníkům doporučuje, aby využili některou z možností, jak se ujistit, že vlastní nový a bezvadný telefon Galaxy Note7: „Na webu Samsung.cz si zákazníci mohou své zařízení zkontrolovat podle sériového čísla (IMEI), které zadají do příslušného textového pole. Nová zařízení jsou rovněž identifikovatelná podle zeleného indikátoru baterie a podle černého čtverečku na krabičce.“ Další informace lze získat na bezplatné infolince 800 726 786.

Pokud si tedy na Galaxy Note7 brousíte zuby, budete ještě muset vyčkat do konce tohoto měsíce, kdy se do distribuce dostanou nové kusy, u kterých již nebude hrozit vznícení akumulátoru či jeho exploze.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

13 komentářů

 1. Vás ty obrázky s explozí na displeji Note 7 asi fascinují, co?

  • Víš kolik to přitáhne lidí? Jakýkoliv článek o této sféře má skvělou návštěvnost, SM to prospěje, zisky se zobrazene reklamy závratné, pokud tedy člověk zrovna nepoužívá blokaci.
   Zajímalo by mě až tahle „gate“ vyšumi jak to bude s prodejnosti, zda bude v normálu nebo mizerná….ono tohle se řeší hlavně na internetu, v televizi či rozhlase se o tom příliš nemluví, nebo jsem to neslyšel.

  • Sféře=Aféře

  • jpm (neregistrovaný)

   Určitě bude prodejnost nižší. Samsung si tím uříznul ostudu, z globálního hlediska je to jen jeden model z mnoha. Samsung by měl teď hodně zapracovat na budoucí řadě S8 a možná představit nástupce Note7 souběžně s S8.

   Na letošní řadě 7 mi nejvíc chyběl pokračovatel modelu S6 Edge Plus, to by pro mě byl must have model, 5.7″ curved glass, s dostatečně silnou kapacitou baterie, Xiaomi umí do řady Note 5.5″ osadit 4100mAh baterii, tady by se měli konkurenti inspirovat.

  • Standa (neregistrovaný)

   @jpm (neregistrovaný) 2.10.2016 v 17:18 „“z globálního hlediska je to jen jeden model z mnoha.“
   No to prave neni. Neznam zadnej jinej ktery by mel neco jako S pen. Prodejnost asi bude o neco nizsi, ale nemyslim ze to bude propadak, vetsina lidi si pocka stejne jako ja. Nekdo asi pujde radeji do starsiho Notu.

  • Standa (neregistrovaný): Tak telefon je neprodejný. Nikdo se nebude zabývat tím, že to má jakousi zelenou ikonku (zvláště v miliardě nadstaveb), takže má omezené užívání na různých místech. Tahle N7 je out. Třeba to pomůže k vzniku flat verze, vše špatné je pro něco dobré…

 2. Asi tak, napsal jsi to dobře.

 3. Stanley123234 (neregistrovaný)

  Už teď je to starý telefon s šílenou pověstí. Asi FAIL roku :)))

  • Gotys (neregistrovaný)

   Starý? Nic co bylo představeno, neni lepsi, takze do konce roku porad nejlepsi!

 4. Karel (neregistrovaný)

  Ještě že ho udělali edge style jinak bych ho měl taky doma. Po trojice čtyřce a „nedostupné“ pětce ných ho jistě koupil.

 5. Dan (neregistrovaný)

  I přes počáteční problémy do tohoto telefonu půjdu a řeči těch co nechtějí mě rozhodně neodradí, buď na něj prostě nemají, nebo preferují jinou značku. Jejich věc, rozhodně jim jejich značku nehodlám hanit, každého věc co si koupí.
  Note 7 je a hodně dlouho bude kvalitní model, samozřejmě technika jde velmi rychle dopředu, ale čekat stále na nový mobil, tak si nikdy nekoupím nic, při frekvenci se kterou se chrlí nové a nové telefony.

  • Ja ho mám od 2.9. a už nejaký ten týždeň vymenený. Nerozmýšľal som nad vrátením peňazí,alebo výmenou za iný, lebo tento mobil v podstate veľkú konkurenciu nemá. Možno očakávaný maté 9 ak neberem do úvahy s-pen, ináč nič podobné neni. Pred tým som mal huawei p9,čo je dobrý mobil ale s note 7 sa nedá porovnať. Ja nemám tomu telefónu čo vytknúť, fakt som s ním spokojný.

  • Souhlasím.Já na něj také čekám a nikdo z těch zamindrákovaných závistivců na to nemá vliv.Zd.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).