Domů » Bleskovky » Galaxy Note9: delší super slow-mo videa a až čtyřdenní výdrž

Galaxy Note9: delší super slow-mo videa a až čtyřdenní výdrž

O Samsungu Galaxy Note9 víme po hardwarové stránce takřka vše, ještě však nebyly odhaleny všechny funkce, které výkonný hardware využijí. Pár dosud neznámých střípků odhalil uživatel sítě Reddit Autopsy15.

Vysoká výdrž a dvojnásobná super slow-mo videa

Podle něj má Galaxy Note9 vydržet na jedno nabití až 4 dny, bezpochyby však v nějakém ultra úsporném režimu. I tak ale očekáváme větší výdrž než u Galaxy Note8, neboť akumulátor novinky bude mít o 700 mAh větší kapacitu.

Těšit se také můžeme na přepracovaný fotoaparát, který bude optimalizován umělou inteligenci. Kromě toho bude navýšena mezipaměť na fotočipu, do které jsou zaznamenávána super slow-motion videa v 960 snímcích za vteřinu; díky tomu bude možné zaznamenávat až 0,4 sekund reálného času (necelých 13 vteřin při zpomalení).

Hardwarové parametry Samsung Galaxy Note 9
Systém: Android 8.1
Rozměry: 161,9 x 76,4 x 8,8 mm, Hmotnost: 201 gramů
Čipset: Exynos 9810, octa-core, 4x 2,7 GHz + 4x 1,8 GHz
RAM: 6/8 GB, Interní paměť: 128/512 GB, Pam. karta:
Displej: Super AMOLED, 6,4", Quad HD+, 1440 × 2960 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 (f/1.7) Mpx, Quad HD video, Auto HDR
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

DeX bez doku a S Pen jako dálkové ovládání

V oblasti grafiky bude telefon využívat API Vulcan, čehož mimo jiné využije u tzv. Dockless Dex módu, v němž půjde telefon používat jako počítač bez nutnosti vlastnit oficiální dokovací stanici. V tomto režimu však prý bude možné spustit maximálně 5 aplikací naráz, zatímco v docku je maximální počet 20 aplikací.

Galaxy Note9 také dostane zbrusu nový stylus S Pen s vlastní Bluetooth konektivitou, který umožní ovládat telefon na dálku. Perem bude možné například ovládat hudební přehrávač nebo posouvat snímky v PowerPoint prezentacích.

V nejvyšší výbavě 8 GB RAM a 512 GB paměť

Autopsy15 potvrzuje, že základní varianta Galaxy Note9 bude mít 6 GB RAM a 128GB úložiště, k dispozici však bude i model s 8 GB RAM; ten bude mít pravděpodobně vysokou kapacitu úložiště 512 GB.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Marek Studnicka

    Funkce prodloužené slow-motion video obsahuje i červencová aktualizace zabezpečení pro S9-Plus.Aktualizace má necelých 250 Mg,bohužel jak je obvyklé,do Cech ještě nedorazila,je dostupná pouze přes Smart Switch a jen pro Něměcko,ale to je normální

  2. Ti Slow nic moc, to má už Sony dávno, brzy bude mít lepší.

  3. Tak to s tou výdrží bych jim zase tak nežral to pěkně lžou :-D

  4. Marek Studnicka

    Ano,je dobré to brát s rezervou,kapacita se zvedla,ale při výbavě to stejně bude tak v průměru na 2 Dny a jestli

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).