Domů » Bleskovky » Galaxy Note 7 se bude prodávat s Androidem 6.0.1, Nougat se objeví později

Galaxy Note 7 se bude prodávat s Androidem 6.0.1, Nougat se objeví později

Očekávaná novinka Galaxy Note 7 z dílny jihokorejské společnosti Samsung se na pulty českých obchodů dostane už 2. září s Androidem 6.0.1. Původně všechny informace nasvědčovaly tomu, že by měla „sedmička“ přijít už s nejnovějším Androidem 7 Nougat, nicméně tato verze ještě v čas zahájení prodeje nebude hotová, a pokud ano, měl by Samsung málo času na finální optimalizaci svého prostředí TouchWiz.

Prvenství s Nougatem tak s největší pravděpodobností zaujme LG se svým modelem V20, který bude mít premiéru už za měsíc (více informací). Přesto se nejedná o nic dramatického. Galaxy Note 7 sice dorazí s Androidem Marshmallow, ale většina funkcí bude dostupná už v této verzi operačního systému.

note7-unpacked-london

Největší změna sedmé verze Androidu se odehraje především pod kapotou. Nougat totiž přinese nativní podporu pro API Vulkan, kterou už Samsung dokázal pro vybrané topmodely implementovat i do verze Marshmallow.

Jak již bylo řečeno, nekompromisně vybavený telefon Samsung Galaxy Note 7 přijde na náš trh 2. září, přičemž cena by neměla překročit hranici 24 000 Kč včetně DPH.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments