Cena:

Galaxy C10 na 3D renderech: takto má vypadat první Samsung s duálním fotoaparátem

Společnost Samsung se zatím do vod smartphonů s duálními fotoaparáty nepustila, spekuluje se, že by tak měla učinit již brzy. Dvě čočky fotoaparátu na zádech má údajně dostat tabletofon Galaxy Note8, ještě před ním by však z této vymoženosti měl profitovat jiný smartphone – Galaxy C10.

Ilustrační obrázek

K jeho přibližnému vzhledu a rozměrům se dostal dvojlístek @OnLeaks a @Pricebaba a společně vytvořili 3D render zařízení ze všech stran. Zda tento design bude nakonec použitý, nevíme, můžeme si z něj udělat alespoň hrubou představu. Galaxy C10 má vsadit na osvědčený design, kdy je displej roztažený do delších stran, avšak pod a nad ním se nacházejí rámečky se standardními prvky – dole s čtečkou otisků prstů a senzorovými klávesami, nahoře s hlasitým reproduktorem a nezbytnými čidly.

Zajímavější je zadní strana, která se má stát domovem fotoaparátu se dvěma čočkami a duální LED. Při horní i spodní straně zad se mají nacházet vodorovné předěly, což může naznačovat kovová záda. Samsung by také neměl podlehnout moderním trendům a na spodní straně by měl najít domov jak USB-C konektor, tak standardní 3,5mm jack na sluchátka.

O hardwarové výbavě Galaxy C10 můžeme zatím pouze spekulovat, údajně bude mít 5,5″ displej a bude jej pohánět čipset střední třídy Qualcomm Snapdragon 660. Operačním systémem má být Android 7.x Nougat s vestavěnou asistentkou Bixby, pro níž má být stejně jako u vlajkových modelů Galaxy S8 a S8+ připraveno speciální hardwarové tlačítko na straně telefonu.

Exclusive: Samsung Galaxy C10 360-Degree View, Dual-camera Mobile

Kdy bude Samsung Galaxy C10 představen a na jaké trhy se dostane, prozatím nevíme.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.